Ознака: сдсм

ОО СДСМ – КОЧАНИ: ПОМИНАА ДВЕ ГОДИНИ ОД МАНДАТОТ НА ПАПАЗОВ И ДПМНЕ – НЕМА ПРОЕКТИ, НЕМА РЕЗУЛТАТИ

ОО СДСМ – КОЧАНИ: ПОМИНАА ДВЕ ГОДИНИ ОД МАНДАТОТ НА ПАПАЗОВ И ДПМНЕ – НЕМА ПРОЕКТИ, НЕМА РЕЗУЛТАТИ

Почитувани, Поминаа 2 години, половина од мандатот како локална власт на Папазов и ДПМНЕ во Кочани. Заклучокот е поразителен – ДПМНЕ ги изневери граѓаните. Нема проекти, нема резултати! Безброј нереализирани изборни ветувања дадени пред граѓаните, безброј нереализирани проекти во изборната програма на градоначалникот. Каде е катната гаража? Каде е новиот градски парк? За изградба на…

КАМПАЊАТА НА СДСМ ЗА БЕСПЛАТНИ ЛЕКАРСКИ ПРЕГЛЕДИ НА ГРАЃАНИТЕ, УСПЕШНО РЕАЛИЗИРАНА

КАМПАЊАТА НА СДСМ ЗА БЕСПЛАТНИ ЛЕКАРСКИ ПРЕГЛЕДИ НА ГРАЃАНИТЕ, УСПЕШНО РЕАЛИЗИРАНА

Како дел од вечерашната едукативна трибина во Кочани која ја организира СДСМ  под наслов „Не чекај, превенирај! Заедничка борба за женско и машко здравје“ денес во „Паркот на Револуцијата’ во Кочани беа организирани бесплатни прегледи на граѓаните. Во периодот од 11:00 до 13:00 часот голем број граѓани на Кочани го посетија пунктот каде освен бесплатни…

ОО СДСМ – КОЧАНИ – ТРИБИНА: „НЕ ЧЕКАЈ, ПРЕВЕНИРАЈ! ЗАЕДНИЧКА БОРБА ЗА ЖЕНСКО И МАШКО ЗДРАВЈЕ!“

ОО СДСМ – КОЧАНИ – ТРИБИНА: „НЕ ЧЕКАЈ, ПРЕВЕНИРАЈ! ЗАЕДНИЧКА БОРБА ЗА ЖЕНСКО И МАШКО ЗДРАВЈЕ!“

Почитувани, Ве покануваме на едукативна трибина на тема ,,Не чекај, превенирај! Заедничка борба за женско и машко здравје”. Пред присутните на трибината ќе се обратат еминентни доктори од јавното здравство: – доц .д-р Венко Филипче, неврохирург, поранешен министер за здравство, заменик министер за здравство Маја Манолева и проф. д-р. спец. Ана Данева Марковска. Во рамки…

ОО СДСМ – КОЧАНИ: АПЕТИТИТЕ НА ДПНЕ ВРТОГЛАВО ГО ДВИЖАТ КОЧАНИ КОН ДНОТО!

ОО СДСМ – КОЧАНИ: АПЕТИТИТЕ НА ДПНЕ ВРТОГЛАВО ГО ДВИЖАТ КОЧАНИ КОН ДНОТО!

Почитувани, Барањата на ДПНЕ за покачување на цените за водоснабдувањето и канализацијата не престануваат, а причините за тоа не се наведуваат. И покрај одбиената согласност од Советот, и покрај реакциите на кочанчани, ДПНЕ не отстапува од својата незаситеност и зголемувањето на трошоците на граѓаните. Господа ДПНЕ до кога вашите партиски вработувања ќе ги крепите на…

СОВЕТНИЧКА ГРУПА ПРЕДВОДЕНА ОД СДСМ И КОАЛИЦИЈАТА – СТОП ЗА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ТРОШОЦИТЕ И УСЛУГИТЕ НА ГРАЃАНИТЕ НА ОПШТИНА КОЧАНИ

СОВЕТНИЧКА ГРУПА ПРЕДВОДЕНА ОД СДСМ И КОАЛИЦИЈАТА – СТОП ЗА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ТРОШОЦИТЕ И УСЛУГИТЕ НА ГРАЃАНИТЕ НА ОПШТИНА КОЧАНИ

Почитувани сограѓани, Градоначалникот Папазов и директорот на КЈП Водовод, Антонио Паунов, бараат покачување  на тарифата за снабдување со вода за пиење, канализација и прочистување на отпадни води. Зошто? Затоа што тендерот за времени партиски вработувања го потрошивте уште во месец март годинава? Во време на светска економска криза, кога Владата предводена од СДСМ, обезбеди поефтина…

ОО НА СДСМ КОЧАНИ – ПОЛИТИКА НАДВОР ОД УЧИЛИШТАТА!

ОО НА СДСМ КОЧАНИ – ПОЛИТИКА НАДВОР ОД УЧИЛИШТАТА!

Почитувани! Утре (06.06) истекува и третиот по ред мандат на контраверзниот вршител на должност (ВД)  на СОУ ,,Гошо Викентиев,,– Спирко Златков. Го прашуваме градоначалникот Љупчо Папазов дали и понатаму ќе продолжи со кршење на законите, или својата функција ќе ја користи за исполнување на желби на неговите партиски послушници. Дали лица кои не ги исполнуваат…

ОО СДСМ КОЧАНИ – РЕАКЦИЈА НА ПРЕСОТ НА КОМИСИЈАТА ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ПРИ ОК НА ВМРО ДПМНЕ – КОЧАНИ

ОО СДСМ КОЧАНИ – РЕАКЦИЈА НА ПРЕСОТ НА КОМИСИЈАТА ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ПРИ ОК НА ВМРО ДПМНЕ – КОЧАНИ

Почитувани сограѓани, Лица без лиценци ги водат училиштата во Кочани. Во истите веќе постоечките кадри кои имаат лиценци за вршење на ваква дејност, спротивно на Законот – Градоначалникот не ги назначува! Кадарот на ДПНЕ не може да положи испит, кој е неминовен за да се води образовна институција. Не требаше многу да помине за да…

ЛК СДММ КОЧАНИ – АЛАРМ ЗА ХУМАНОСТ

ЛК СДММ КОЧАНИ – АЛАРМ ЗА ХУМАНОСТ

Почитувани, ЛК СДММ Кочани организира хуманитарна акција за помош на настраданите од земјотресите во Турција и Сирија. Ги повикуваме сите хумани граѓани да донираат конзервирана храна, ќебиња, зимски семејни шатори, греалки на струја, вреќи за спиење, столици и креветчиња на расклопување, кујнски сетови секој ден од 13.02 до 17.02 во просториите на ОО СДСМ Кочани…

ОДРЖАНА ГРАЃАНСКА ТРИБИНА НА СДСМ ВО КОЧАНИ, „СИЛНО И ОДЛУЧНО КОН ИДНИНАТА“

ОДРЖАНА ГРАЃАНСКА ТРИБИНА НА СДСМ ВО КОЧАНИ, „СИЛНО И ОДЛУЧНО КОН ИДНИНАТА“

Под мотото  „Силно и одлучно кон иднината“, Социјалдемократскиот сојуз на Македонија вечерва во Кочани одржа централна трибина за граѓаните. На трибината присуствуваше претседателот на СДСМ и премиер на Р. Македонија, Димитар Ковачевски, високо партиско раководство на СДСМ, министри од Владата и граѓани. Претседателот на СДСМ и премиер Ковачевски дискутираше за мерките и политиките на СДСМ…

СООПШТЕНИЕ НА ОО НА СДСМ КОЧАНИ

СООПШТЕНИЕ НА ОО НА СДСМ КОЧАНИ

СО НОВАТА ЦЕНА НА ВОДАТА – НОВ ЦЕНОВЕН ШОК Почитувани, На денешната седница советничката група на ДПНЕ успеа да го изгласа покачувањето на цената на геотермалната вода. Последиците од оваа одлука се катастрофални и директно ќе удрат по џебот на граѓаните. Цената на раноградинарските производи ќе се зголеми и дополнително ќе го оптерети семејниот буџет….