ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

Конфекција АМОР - Кочани има потреба од вработување на:
- Работници со или без работно искуство во кројница
- Рабтници на машина со работно искуство
САБОТИТЕ СЕ НЕРАБОТНИ
Пријавување во просториите на конфекцијата од понеделник до петок од 07:30-14:30 часот
Информации на телефон: 033-275-550 и 070-336-048

072-275-643; 078-429-902; 033-279-900

ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

Поради зголемениот обем на работа Конфекција Алекс од Кочани нуди вработување на текстични работнички. Тел за контакт: 078/451-796

kukja

СЕ ПРОДАВА

На улица „Иван Иванов - Балаш“ бр. 77 во Кочани, се продаваат два стана едниот 85м2, другиот 155 м2. Контакт: 074-201-651

СЕ ПРОДАВА

Се продава куќа (приземје и кат) на ул. „Коста Рацин“ бр. 1 заедно со дворно место, гаража и помошна просторија близу до училиште, градинка и пазар.
Контакт: 070-213-606

ПОКАНА ЗА ГРАЃАНСКИ МИТИНГ

ПОКАНА ЗА ГРАЃАНСКИ МИТИНГ

Почитувани сограѓани, Ве покануваме на голем граѓански митинг Победничкиот караван во четврток продолжува во наше Кочани. Бројот 1 носи стабилност и напредок! Четврток, 18.04.2024 20:00 часот Парк на Револуцијата, Кочани За нашиот другар Стево! Се гледаме во парк! Ве очекуваме! КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИОТ КАНДИДАТ ПРЕДЛОЖЕН ОД „ЛЕВИЦА“ БИЛЈАНА ВАНКОВСКА ВО  ПОСЕТА НА КОЧАНИ

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИОТ КАНДИДАТ ПРЕДЛОЖЕН ОД „ЛЕВИЦА“ БИЛЈАНА ВАНКОВСКА ВО ПОСЕТА НА КОЧАНИ

Под мотото „Го враќаме достоинството на нацијата!“ денес во „Паркот на Револуцијата“ во Кочани кандидатот за Претседател на Република Македонија предложен од партијата „Левица“, Билјана Ванковска оствари средба со граѓаните на Кочани.   Во разговорите со граѓаните Ванковска им претстави дел од програма со цел како што нагласи да се врати достоинството на нацијата. Во…

ДЕВОЈЧИЊАТА ОД ООУ „КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ОД ОБЛЕШЕВО ДРЖАВНИ ШАМПИОНИ ВО ФУТСАЛ – КАТЕГОРИЈА ОСНОВЦИ

ДЕВОЈЧИЊАТА ОД ООУ „КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ОД ОБЛЕШЕВО ДРЖАВНИ ШАМПИОНИ ВО ФУТСАЛ – КАТЕГОРИЈА ОСНОВЦИ

Во организација на Федерацијата на училишен спорт на Македонија а со техничка организација на ООУ „Климент Охридски“ од Облешево, денес во Облешево се одржа Државниот натпревар во футсал за девојчиња од основните одделенија. На првенството учествуваа четирите основни училишта како победници од четирите региони во Македонија: -ООУ „Климент Охридски“ (Облешево), -ООУ „Мирче Ацев (Скопје), -ООУ…

ОДРЖАНА РАБОТИЛНИЦА – „СТОП ЗА ВРСНИЧКОТО НАСИЛСТВО“

ОДРЖАНА РАБОТИЛНИЦА – „СТОП ЗА ВРСНИЧКОТО НАСИЛСТВО“

Учениците што посетуваат настава во основните училишта во Општина Кочани денеска  учествуваа на работилници на тема врсничко насилство. Психолози со долгогодишно искуство на справување со овој проблем, споделија најразлични едукативни информации за насилството меѓу врсниците, како дел од кампањата на „Макпетрол“ под мотото „Стоп за врсничкото насилство“. Целта на кампањата е врсничкото насилство да се…

ПРЕС НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЉУПЧО ПАПАЗОВ ОД ОБЛАСТА НА СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

ПРЕС НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЉУПЧО ПАПАЗОВ ОД ОБЛАСТА НА СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

ОКР е програмата со која во последните 3 години работно се ангажирани 48 лица во различни области како негуватели на деца од предучилишна возраст, негуватели на лица со попреченост, лични асистенти, образовни асистенти и посредници во Центар за донација. Опслужени околу 600 лица Цел: Зголемен животен стандард на тешко вработливи лица кои се на листата…

КАНДИДАТОТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ОД ЛЕВИЦА БИЛЈАНА ВАНКОВСКА ВО ВТОРНИК НА СРЕДБА СО КОЧАНЧАНИ

КАНДИДАТОТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ОД ЛЕВИЦА БИЛЈАНА ВАНКОВСКА ВО ВТОРНИК НА СРЕДБА СО КОЧАНЧАНИ

Почитувани сограѓани, драги поддржувачи, би сакале да ве известиме дека кандидатот на Левица за Претседател на Република Македонија проф Билјана Ванковска заедно со носителот на 3 ИЕ Борислав Крмов во вторник со почеток од 16ч ќе присуствуваат во градскиот парк во Кочани. На оваа наша заедничка средба ќе имате можност да ги слушнете заложбите од…

ЧЕТИРИ МЕДАЛИ ЗА КАРАТИСТИТЕ НА КАРАТЕ КЛУБ  „КОЧАНИ“ НА МЕЃУНАРОДНИОТ КАРАТЕ ТУРНИР „ОЛИМПИК ОПЕН 2024“

ЧЕТИРИ МЕДАЛИ ЗА КАРАТИСТИТЕ НА КАРАТЕ КЛУБ „КОЧАНИ“ НА МЕЃУНАРОДНИОТ КАРАТЕ ТУРНИР „ОЛИМПИК ОПЕН 2024“

Во организација на Карате Федерацијата на Македонија денес во Скопје се одржа Меѓународниот карате турнир „Олимпик Опен 2024“ кој е еден од најмасовните карате турнири што се одржуваат во нашата земја. На турниротј учествуваа повеќе од 850 натпреварувачи од Македонија, Грција, Бугарија, Србија, Албанија, Словенија, Црна Гора. Карате клуб „Кочани“ настапи со 7 натпреварувачи од…

АНГЕЛА ВЕЛИЧКОВА ОД КПС „ОСОГОВСКИ ОРЕЛ“ ВТОРА НА „ROTARY RUN“ ВО ЖЕНСКА КОНКУРЕНЦИЈА НА 5 КИЛОМЕТРИ

АНГЕЛА ВЕЛИЧКОВА ОД КПС „ОСОГОВСКИ ОРЕЛ“ ВТОРА НА „ROTARY RUN“ ВО ЖЕНСКА КОНКУРЕНЦИЈА НА 5 КИЛОМЕТРИ

Денес 27 членови на КПС „Осоговски Орел“ од Кочани зедоа учество на третата „Rotary Run“ трка што ја организираше Ротари Клуб Koчани-Виница. Нашите учесници остварија мошне добри времиња  а нај успешна беше Анела Величкова која го освои второто место на 5 километри во категорија жени од 58 учеснички со време 24’и 40“. Продолжуваме понатака, чекор…