Политика

БОЈМАЦАЛИЕВ: ОДДЕЛЕНИЈАТА ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ ВО КОЧАНИ И БЕРОВО ПОДГОТВЕНИ ЗА ПРЕТСТОЈНИОТ ИЗБОРЕН ПРОЦЕС

БОЈМАЦАЛИЕВ: ОДДЕЛЕНИЈАТА ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ ВО КОЧАНИ И БЕРОВО ПОДГОТВЕНИ ЗА ПРЕТСТОЈНИОТ ИЗБОРЕН ПРОЦЕС

Денеска (22.04.2024) дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, заедно со државната секретарка Магдалена Несторовска и директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски остварија работна посета на подрачјето на СВР Штип, каде што имаа средба со раководството на Одделението за внатрешни работи Кочани, а ќе го посетат и Одделението за внатрешни работи Берово,…

ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА МИЛЕ  ЛЕФКОВ: СИНОЌА Е РАЗБИЕНА МОЈАТА КАНЦЕЛАРИЈА ЗА СРЕДБА СО ГРАЃАНИТЕ

ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА МИЛЕ ЛЕФКОВ: СИНОЌА Е РАЗБИЕНА МОЈАТА КАНЦЕЛАРИЈА ЗА СРЕДБА СО ГРАЃАНИТЕ

Актуелниот пратеник на ВМРО ДПМНЕ Миле лефков одржа прес конференција на која го истакна вандалскиот однос при разбивањето на неговата канцеларија за средба со граѓаните. Во прес конференцијата Миле Лефков изјави; С.  Ивановски КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ

ПРОМОЦИЈА НА КАНДИДАТИТЕ ЗА ПРАТЕНИЦИ ОД ИЕ 3  НА СДСМ И КОАЛИЦИЈАТА

ПРОМОЦИЈА НА КАНДИДАТИТЕ ЗА ПРАТЕНИЦИ ОД ИЕ 3 НА СДСМ И КОАЛИЦИЈАТА

Претседателот на НСДП Горан Мисовски синоќа беше дел од промоцијата на кандидатите за пратеници од Изборна единица 3 на СДСМ и коалицијата. Настанот се одржа во Штип. КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ

ПРОМОЦИЈА НА РЕГИОНАЛНИОТ ИЗБОРЕН ШТАБ НА НСДП ВО ИЕ.3 И КАНДИДАТОТ ЗА ПРАТЕНИК, ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА НСДП ГОРАН МИСОВСКИ

ПРОМОЦИЈА НА РЕГИОНАЛНИОТ ИЗБОРЕН ШТАБ НА НСДП ВО ИЕ.3 И КАНДИДАТОТ ЗА ПРАТЕНИК, ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА НСДП ГОРАН МИСОВСКИ

Денес во Шопинг центарот во Кочани НСДП отвори регионален изборен штаб за изборната единица 3 и го промовираше кандидатот за пратеник, претседателот на НСДП, Горан Мисовски. На отворањето присуствуваа претседателот на НСДП Горан Мисовски, носителката на листата на кандидати за пратеници на Коалоцијата за европска иднина, Сања Лукаревска, шефот на Централниот изборен штаб на НСДП,…

САЊА ЛУКАРЕВСКА:  ЦЕЛОСНО ЗАБОРАВЕНИТЕ ДОМАШНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА ГИ ПОДДРЖАВМЕ СО 100 МИЛИОНИ ЕВРА, ПОДДРШКАТА ЌЕ ЈА ДУПЛИРАМЕ

САЊА ЛУКАРЕВСКА: ЦЕЛОСНО ЗАБОРАВЕНИТЕ ДОМАШНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА ГИ ПОДДРЖАВМЕ СО 100 МИЛИОНИ ЕВРА, ПОДДРШКАТА ЌЕ ЈА ДУПЛИРАМЕ

Сања Лукаревска, носител во ИЕ3 на СДСМ и Коалицијата „За европска иднина“ денес  во Кочани одржа  прес конференција. Се радувам што граѓаните и луѓето од бизнис заедницата се искрени и отворени. Разговараме без задршка, без страв, тоа е придобивка од слободата. Сакаме да создаваме партнерства во градењето на европската иднина. Ќе останеме заедно и заедно…

НА МИТИНГ ВО КОЧАНИ ПРЕТСТАВЕН КАНДИДАТОТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СДСМ СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ

НА МИТИНГ ВО КОЧАНИ ПРЕТСТАВЕН КАНДИДАТОТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СДСМ СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ

Вечерва во „Паркот на Револуцијата“ Кочани се одржа митинг на кој беше претставен претседателскиот кандидат предложен од СДСМ, Стево Пендаровски. Пред своето обраќање Пендаровски ги потсети граѓаните дека од денес од денес и официјално започна парламентарната кампања за претстојните Парламентарни избори 2024. Во своето обраќање пред кочанчани, Пендаровски ги потсети што се се постигна со…

ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА МИЛЕ ЛЕФКОВ, КАНДИДАТ ЗА ПРАТЕНИК ОД ВМРО ДПМНЕ

ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА МИЛЕ ЛЕФКОВ, КАНДИДАТ ЗА ПРАТЕНИК ОД ВМРО ДПМНЕ

Миле Лефков, кандидат за пратеник од ВМРО ДПМНЕ денес одржа прес-конференција со која и официјално го најави почетокот на парламентарната кампања за претстојните Парламентарни избори 2024. Во своето обраќање Лефков истакна: дека ВМРО ДПМНЕ нуди програма и  луѓето кои носат вистински решение за решавање на напластените проблеми. С.  Ивановски КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ …

ПОКАНА ЗА ГРАЃАНСКИ МИТИНГ

ПОКАНА ЗА ГРАЃАНСКИ МИТИНГ

Почитувани сограѓани, Ве покануваме на голем граѓански митинг Победничкиот караван во четврток продолжува во наше Кочани. Бројот 1 носи стабилност и напредок! Четврток, 18.04.2024 20:00 часот Парк на Револуцијата, Кочани За нашиот другар Стево! Се гледаме во парк! Ве очекуваме! КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИОТ КАНДИДАТ ПРЕДЛОЖЕН ОД „ЛЕВИЦА“ БИЛЈАНА ВАНКОВСКА ВО  ПОСЕТА НА КОЧАНИ

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИОТ КАНДИДАТ ПРЕДЛОЖЕН ОД „ЛЕВИЦА“ БИЛЈАНА ВАНКОВСКА ВО ПОСЕТА НА КОЧАНИ

Под мотото „Го враќаме достоинството на нацијата!“ денес во „Паркот на Револуцијата“ во Кочани кандидатот за Претседател на Република Македонија предложен од партијата „Левица“, Билјана Ванковска оствари средба со граѓаните на Кочани.   Во разговорите со граѓаните Ванковска им претстави дел од програма со цел како што нагласи да се врати достоинството на нацијата. Во…

ПРЕС НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЉУПЧО ПАПАЗОВ ОД ОБЛАСТА НА СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

ПРЕС НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЉУПЧО ПАПАЗОВ ОД ОБЛАСТА НА СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

ОКР е програмата со која во последните 3 години работно се ангажирани 48 лица во различни области како негуватели на деца од предучилишна возраст, негуватели на лица со попреченост, лични асистенти, образовни асистенти и посредници во Центар за донација. Опслужени околу 600 лица Цел: Зголемен животен стандард на тешко вработливи лица кои се на листата…