Спорт

ЈОВА МАНЕВ ЌЕ ГО НОСИ БРОЈОТ 15 ВО „АДАНА ДЕМИРСПОР“

ЈОВА МАНЕВ ЌЕ ГО НОСИ БРОЈОТ 15 ВО „АДАНА ДЕМИРСПОР“

Утре (Недела) на програмата се уште три натпревари од фудбалската  Супер лигата на Турција која започна денес со воведни три натпревари. Сепак за нас вниманието го привлекува натпреварот „Гиресунспор“ – „Адана Демирспор“. Имено од ова првенство за екипата на „Адана Демирспор“ настапува и Јован Манев кој преку Кочани и Штип стигна во Адана. Како што…

ТЕНИСКИТЕ ТЕРЕНИ ВО ОЧАЈНА СОСТОЈБА

ТЕНИСКИТЕ ТЕРЕНИ ВО ОЧАЈНА СОСТОЈБА

Што се случува со тениските терени во „ЗОРИК“? е прашањето кое што самите си го поставивме откако изминатите денови при наша посета на базенот видовме она што не можевме никогаш да го замислиме. Иако првичната цел ни беше да се одмориме сепак она што го видовме со тениските терени не разочара па мораше да појдеме…

МЛАДИНСКИТЕ ЕКИПИ НА ГФК „ОСОГОВО“ ГИ ПОЧНАА ПОДГОТОВКИТЕ ЗА ПРВЕНСТВОТО ВО ВТОРАТА ЛИГА

МЛАДИНСКИТЕ ЕКИПИ НА ГФК „ОСОГОВО“ ГИ ПОЧНАА ПОДГОТОВКИТЕ ЗА ПРВЕНСТВОТО ВО ВТОРАТА ЛИГА

Младинските екипи на ГФК „Осогово“ ја имаа првата прозивка и ги почнаа подготовките за претстојното првенство. На тренерот Тоде Митев и на неговтe помошници Доминик Тенев и  Сашко Атанасов, на птвата прозивка се пријавија педесетина дечиња од сите возрасни категории. До почетокот на првенствените натпревари во единствената Втора лига, младите фудбалери ќе тренираат на стадионот,…

ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ „ЧЕШИНОВО 2022“, ПРИЗНАНИЈА ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ И ОВАЦИИ ЗА ДОАЈЕНОТ НА ТУРНИРОТ ЈОЖЕ ЈЕФТИМОВ

ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ „ЧЕШИНОВО 2022“, ПРИЗНАНИЈА ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ И ОВАЦИИ ЗА ДОАЈЕНОТ НА ТУРНИРОТ ЈОЖЕ ЈЕФТИМОВ

Годинешното 50 издание на Илинденски Спортски Игри –„Чешиново 2022“ веќе е зад нас. По завршувањето на финалниот натпревар Градоначалникот на Општина Чешиново-Облешево Далибор Ангелов им ги врачи признанијата и пехарите на најуспешните, но и на сите оние кои учествуваа во годинешната организација на турнирот. Организаторот на турнирот на внучињата на доајенот на овој фудбалски турнир…

ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ  ИГРИ „ЧЕШИНОВО 2022“, ЕКИПАТА НА „СОКОЛАРЦИ“ ПОБЕДНИК НА 50. ИЗДАНИЕ

ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ „ЧЕШИНОВО 2022“, ЕКИПАТА НА „СОКОЛАРЦИ“ ПОБЕДНИК НА 50. ИЗДАНИЕ

Со одигрување на финалниот натпревар  „Соколарци“ – „Академија Чешиново-Облешево“ се спушти завесата на годинешното 50, јубилејно издание на Илинденските спортски Игри – „Чешиново 2022“. Вечерва на игралиштето во Чешиново љубителите на фудбалот од повеќето населени места во регионот имаа можност да го проследат еден од најдобрите и највозбудливите финални натпревари. Уште од првиот свиреж на…

ФУДБАЛСКАТА АКАДЕМИЈА НА ГФК „ОСОГОВО“ ВРШИ УПИСИ НА НОВИ ЧЛЕНОВИ

ФУДБАЛСКАТА АКАДЕМИЈА НА ГФК „ОСОГОВО“ ВРШИ УПИСИ НА НОВИ ЧЛЕНОВИ

Фудбалска академија ГФК “Осогово” започнува со упис на нови членови од најмладите категории! Академијата на ГФК “Осогово” ќе ја водат: легендата Тоде Митев и младите и перспективни тренери Доминик Тенев и Сашко Атанасов – Дандара. За најмладите ОСОГОВЦИ обезбедени се комплети маички и шорцеви од ЗГ “НИКОЛА МАНТОВ” Информации на телефон: 071-246-687 ГФК  „Осогово“

ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ, ПРАЗНИКОТ „ИЛИНДЕН“ Е ДЕН ЗА ГОЛЕМОТО ЈУБИЛЕЈНО ФИНАЛЕ

ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ, ПРАЗНИКОТ „ИЛИНДЕН“ Е ДЕН ЗА ГОЛЕМОТО ЈУБИЛЕЈНО ФИНАЛЕ

Утре (Вторник) со почеток во 17:30 часот на програмата е 50. јубилејно финале од Илинденските Спортски Игри – „Чешиново 2022“. Кој ќе го понесе јубилејниот пехар по одигрувањето на финалниот  натпреварот „Соколарци“ – „Академија Чешиново-Облешево“ ќе биде познато некаде околу 20 часот. Инаку ова е прво финале за екипата на „Академија Чешиново-Облешево“ со седиште во…

ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ „ЧЕШИНОВО 2022“ – „АКАДЕМИЈА ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО“ Е ВТОРИОТ ФИНАЛИСТ

ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ „ЧЕШИНОВО 2022“ – „АКАДЕМИЈА ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО“ Е ВТОРИОТ ФИНАЛИСТ

Гол шоуто на Марио Благојевски беше доволно да се декласира екипата на „Карбинци“ во вториот полуфинален натпревар и „Академија Чешиново-Облешево“ да се провира во вториот финалист од годинешниот фудбалски турнир „Чешиново 2022“ кој се игра во склоп на Илинденските Спортски Игри. „Академците“ фуриозно го започнаа натпреварот и веќе по првото полувреме благодарение на хет-трикот на…

РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА НА МАКЕДОНИЈА ВО БОРЕЊЕ – ЖЕНСКА КОНКУРЕНЦИЈА НА ТРИДНЕВЕН КАМП ВО КОЧАНИ

РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА НА МАКЕДОНИЈА ВО БОРЕЊЕ – ЖЕНСКА КОНКУРЕНЦИЈА НА ТРИДНЕВЕН КАМП ВО КОЧАНИ

Репрезентацијата на Македонија во борење во женска конкуренција е на тридневен камп во Кочани. Дваесет девојчиња со тренерите Чедо Николовски и Ангел Стефанов се сместени во Хотел „Аледар“ а тренинзите од 10:00 и 18:00 часот ги  реализираат во салата на БК „Спартак“. За што поуспешна реализација на овој мини камп кој се одржува од 29.07…

ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ „ЧЕШИНОВО 2022“, ЕКИПАТА НА „СОКОЛАРЦИ“ ПРВ ФИНАЛИСТ

ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ „ЧЕШИНОВО 2022“, ЕКИПАТА НА „СОКОЛАРЦИ“ ПРВ ФИНАЛИСТ

Екипата на „Соколарци“ е првиот финалист на годинешните Илинденски Спортски Игри „Чешиново 2022“, откако денес во еден мошне добар одигран натпревар заслужено го совладаа минатогодишниот шампион „Чифлик“ со резултат 2:1 (1:0). И двете екипи истрчаа на теренот со желба за победа но играчите на  „Соколарци“ беа тие кои ја диктираа играта. Како плод на таквата…