Политика

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА НСДП И КАНДИДАТ ЗА ПРАТЕНИК ВО ИЕ 3. ГОРАН МИСОВСКИ ДЕНЕС ПОМЕЃУ КОЧАНЧАНИ

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА НСДП И КАНДИДАТ ЗА ПРАТЕНИК ВО ИЕ 3. ГОРАН МИСОВСКИ ДЕНЕС ПОМЕЃУ КОЧАНЧАНИ

Државата во изминатиот период инвестираше многу во истокот и сега е моментот кога граѓаните треба да се мобилизираат и да излезат масовно на гласање на 8 мај за да не се врати режимот. Граѓаните очекуваат отворање на нови перспективи за државата, а тоа е можно само со членство во Европската унија и пристап до фондовите….

ДУШАНКА ГОРГИЕВА ТРПЕВСКИ: МОЖЕМЕ ЗАЕДНО ДА НАПРАВИМЕ УШТЕ ПОВЕЌЕ, ЗАЕДНО ПРОДОЛЖУВАМЕ ДА ЈА ГРАДИМЕ ИДНИНАТА

ДУШАНКА ГОРГИЕВА ТРПЕВСКИ: МОЖЕМЕ ЗАЕДНО ДА НАПРАВИМЕ УШТЕ ПОВЕЌЕ, ЗАЕДНО ПРОДОЛЖУВАМЕ ДА ЈА ГРАДИМЕ ИДНИНАТА

– За 50% од 10.000 на 15.000 евра зголемен грант за поддршка на младите земјоделци и на 10.000 зголемен грант за жените земјоделки. – За 50% зголемени грантови за малите производители на храна и пијалоци. – Целосно електронско аплицирање за мерките од програма за финансиска поддршка веќе од 2025 година. – Почнувајки од 2027 година…

НИНА ГОЧЕВСКА, КАНДИДАТ ВО ИЕ 3 – ЛЕВИЦА

НИНА ГОЧЕВСКА, КАНДИДАТ ВО ИЕ 3 – ЛЕВИЦА

Нина Гочевска, родена во Кочани во работничко семејсто за време на транзицијата во Македонија. Сопруга и мајка на две малолетни деца, вработена во приватна фирма. Државен првак во пинк-понг, долгогодишен член на женските фудбалски клубови ЖФК,,Оризари“, „ЖФК,,Кочани“ и ЖФК,,Борец“, каде во исто време игра и за Македонската женска фудбалска репрезентација. Левичар, борец за човекови права,…

ОК ВМРО ДПМНЕ – КОЧАНИ: ГОЛЕМА БЛАГОДАРНОСТ ЗА ПОДДРШКАТА ШТО ЈА ДОБИВМЕ ВО ПРВИОТ КРУГ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ

ОК ВМРО ДПМНЕ – КОЧАНИ: ГОЛЕМА БЛАГОДАРНОСТ ЗА ПОДДРШКАТА ШТО ЈА ДОБИВМЕ ВО ПРВИОТ КРУГ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ

Почитувани медуими, почитувани сограѓани, браќа и сестри Од мое лично име како претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Кочани, и од име на сите наши членови, сакам да се заблагодарам за огромната поддршка што jа доби во првиот круг на претседателските избори нашиот кандидат, професорката, Гордана Силіановска – Давкова. Вчера народот во Кочани покажа дека jа…

ПРВ ИЗБОРЕН КРУГ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2024

ПРВ ИЗБОРЕН КРУГ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2024

Денес Македонија гласаше. Се одржа Првиот изборен круг за Претседателски избори 2024. Според последните резултати објавени на страната на ОИК (Општинска Изборна Комисија) во Општина Кочани од запишаните 32.481 жител со право на глас, на изборните места излегле 15.368 или 47,31%.. Во трката за Претседател се гласаше за седум кандидати кои според извлечениот реден број…

БОЈМАЦАЛИЕВ: ОДДЕЛЕНИЈАТА ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ ВО КОЧАНИ И БЕРОВО ПОДГОТВЕНИ ЗА ПРЕТСТОЈНИОТ ИЗБОРЕН ПРОЦЕС

БОЈМАЦАЛИЕВ: ОДДЕЛЕНИЈАТА ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ ВО КОЧАНИ И БЕРОВО ПОДГОТВЕНИ ЗА ПРЕТСТОЈНИОТ ИЗБОРЕН ПРОЦЕС

Денеска (22.04.2024) дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, заедно со државната секретарка Магдалена Несторовска и директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски остварија работна посета на подрачјето на СВР Штип, каде што имаа средба со раководството на Одделението за внатрешни работи Кочани, а ќе го посетат и Одделението за внатрешни работи Берово,…

ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА МИЛЕ  ЛЕФКОВ: СИНОЌА Е РАЗБИЕНА МОЈАТА КАНЦЕЛАРИЈА ЗА СРЕДБА СО ГРАЃАНИТЕ

ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА МИЛЕ ЛЕФКОВ: СИНОЌА Е РАЗБИЕНА МОЈАТА КАНЦЕЛАРИЈА ЗА СРЕДБА СО ГРАЃАНИТЕ

Актуелниот пратеник на ВМРО ДПМНЕ Миле лефков одржа прес конференција на која го истакна вандалскиот однос при разбивањето на неговата канцеларија за средба со граѓаните. Во прес конференцијата Миле Лефков изјави; С.  Ивановски КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ

ПРОМОЦИЈА НА КАНДИДАТИТЕ ЗА ПРАТЕНИЦИ ОД ИЕ 3  НА СДСМ И КОАЛИЦИЈАТА

ПРОМОЦИЈА НА КАНДИДАТИТЕ ЗА ПРАТЕНИЦИ ОД ИЕ 3 НА СДСМ И КОАЛИЦИЈАТА

Претседателот на НСДП Горан Мисовски синоќа беше дел од промоцијата на кандидатите за пратеници од Изборна единица 3 на СДСМ и коалицијата. Настанот се одржа во Штип. КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ

ПРОМОЦИЈА НА РЕГИОНАЛНИОТ ИЗБОРЕН ШТАБ НА НСДП ВО ИЕ.3 И КАНДИДАТОТ ЗА ПРАТЕНИК, ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА НСДП ГОРАН МИСОВСКИ

ПРОМОЦИЈА НА РЕГИОНАЛНИОТ ИЗБОРЕН ШТАБ НА НСДП ВО ИЕ.3 И КАНДИДАТОТ ЗА ПРАТЕНИК, ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА НСДП ГОРАН МИСОВСКИ

Денес во Шопинг центарот во Кочани НСДП отвори регионален изборен штаб за изборната единица 3 и го промовираше кандидатот за пратеник, претседателот на НСДП, Горан Мисовски. На отворањето присуствуваа претседателот на НСДП Горан Мисовски, носителката на листата на кандидати за пратеници на Коалоцијата за европска иднина, Сања Лукаревска, шефот на Централниот изборен штаб на НСДП,…

САЊА ЛУКАРЕВСКА:  ЦЕЛОСНО ЗАБОРАВЕНИТЕ ДОМАШНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА ГИ ПОДДРЖАВМЕ СО 100 МИЛИОНИ ЕВРА, ПОДДРШКАТА ЌЕ ЈА ДУПЛИРАМЕ

САЊА ЛУКАРЕВСКА: ЦЕЛОСНО ЗАБОРАВЕНИТЕ ДОМАШНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА ГИ ПОДДРЖАВМЕ СО 100 МИЛИОНИ ЕВРА, ПОДДРШКАТА ЌЕ ЈА ДУПЛИРАМЕ

Сања Лукаревска, носител во ИЕ3 на СДСМ и Коалицијата „За европска иднина“ денес  во Кочани одржа  прес конференција. Се радувам што граѓаните и луѓето од бизнис заедницата се искрени и отворени. Разговараме без задршка, без страв, тоа е придобивка од слободата. Сакаме да создаваме партнерства во градењето на европската иднина. Ќе останеме заедно и заедно…