Политика

НА МИТИНГ ВО КОЧАНИ ПРЕТСТАВЕН КАНДИДАТОТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СДСМ СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ

НА МИТИНГ ВО КОЧАНИ ПРЕТСТАВЕН КАНДИДАТОТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СДСМ СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ

Вечерва во „Паркот на Револуцијата“ Кочани се одржа митинг на кој беше претставен претседателскиот кандидат предложен од СДСМ, Стево Пендаровски. Пред своето обраќање Пендаровски ги потсети граѓаните дека од денес од денес и официјално започна парламентарната кампања за претстојните Парламентарни избори 2024. Во своето обраќање пред кочанчани, Пендаровски ги потсети што се се постигна со…

ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА МИЛЕ ЛЕФКОВ, КАНДИДАТ ЗА ПРАТЕНИК ОД ВМРО ДПМНЕ

ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА МИЛЕ ЛЕФКОВ, КАНДИДАТ ЗА ПРАТЕНИК ОД ВМРО ДПМНЕ

Миле Лефков, кандидат за пратеник од ВМРО ДПМНЕ денес одржа прес-конференција со која и официјално го најави почетокот на парламентарната кампања за претстојните Парламентарни избори 2024. Во своето обраќање Лефков истакна: дека ВМРО ДПМНЕ нуди програма и  луѓето кои носат вистински решение за решавање на напластените проблеми. С.  Ивановски КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ …

ПОКАНА ЗА ГРАЃАНСКИ МИТИНГ

ПОКАНА ЗА ГРАЃАНСКИ МИТИНГ

Почитувани сограѓани, Ве покануваме на голем граѓански митинг Победничкиот караван во четврток продолжува во наше Кочани. Бројот 1 носи стабилност и напредок! Четврток, 18.04.2024 20:00 часот Парк на Револуцијата, Кочани За нашиот другар Стево! Се гледаме во парк! Ве очекуваме! КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИОТ КАНДИДАТ ПРЕДЛОЖЕН ОД „ЛЕВИЦА“ БИЛЈАНА ВАНКОВСКА ВО  ПОСЕТА НА КОЧАНИ

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИОТ КАНДИДАТ ПРЕДЛОЖЕН ОД „ЛЕВИЦА“ БИЛЈАНА ВАНКОВСКА ВО ПОСЕТА НА КОЧАНИ

Под мотото „Го враќаме достоинството на нацијата!“ денес во „Паркот на Револуцијата“ во Кочани кандидатот за Претседател на Република Македонија предложен од партијата „Левица“, Билјана Ванковска оствари средба со граѓаните на Кочани.   Во разговорите со граѓаните Ванковска им претстави дел од програма со цел како што нагласи да се врати достоинството на нацијата. Во…

ПРЕС НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЉУПЧО ПАПАЗОВ ОД ОБЛАСТА НА СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

ПРЕС НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЉУПЧО ПАПАЗОВ ОД ОБЛАСТА НА СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

ОКР е програмата со која во последните 3 години работно се ангажирани 48 лица во различни области како негуватели на деца од предучилишна возраст, негуватели на лица со попреченост, лични асистенти, образовни асистенти и посредници во Центар за донација. Опслужени околу 600 лица Цел: Зголемен животен стандард на тешко вработливи лица кои се на листата…

КАНДИДАТОТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ОД ЛЕВИЦА БИЛЈАНА ВАНКОВСКА ВО ВТОРНИК НА СРЕДБА СО КОЧАНЧАНИ

КАНДИДАТОТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ОД ЛЕВИЦА БИЛЈАНА ВАНКОВСКА ВО ВТОРНИК НА СРЕДБА СО КОЧАНЧАНИ

Почитувани сограѓани, драги поддржувачи, би сакале да ве известиме дека кандидатот на Левица за Претседател на Република Македонија проф Билјана Ванковска заедно со носителот на 3 ИЕ Борислав Крмов во вторник со почеток од 16ч ќе присуствуваат во градскиот парк во Кочани. На оваа наша заедничка средба ќе имате можност да ги слушнете заложбите од…

МИНИСТЕРОТ ПАНЧЕ ТОШКОВСКИ ВО ПОСЕТА НА ОТСЕКОТ ЗА УПРАВНИ РАБОТИ И  ОДДЕЛЕНИЕТО ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ ВО КОЧАНИ

МИНИСТЕРОТ ПАНЧЕ ТОШКОВСКИ ВО ПОСЕТА НА ОТСЕКОТ ЗА УПРАВНИ РАБОТИ И ОДДЕЛЕНИЕТО ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ ВО КОЧАНИ

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски, денеска (11.04.2024) беше во работна посета на Отсекот за управни работи Кочани и Одделението за внатрешни работи Кочани. Контатирано беше дека Отсекот за управни работи Кочани функционира одлично и процесот на издавање на лични документи е нормализиран, односно граѓаните добиваат термини во рок од еден ден. „Што се однесува…

ТЕХНИЧКИОТ МИНИСТЕР  ЗА ТРУД И СОЦИЈАЛНА ПОЛИТИКА ЃОКО ВЕЛКОВСКИ ВО ПОСЕТА НА КОЧАНИ

ТЕХНИЧКИОТ МИНИСТЕР ЗА ТРУД И СОЦИЈАЛНА ПОЛИТИКА ЃОКО ВЕЛКОВСКИ ВО ПОСЕТА НА КОЧАНИ

Техничкиот министер за труд и социјална политика, Ѓоко Велковски денеска беше во посета на Кочани каде оствари средба со пензионерите од општината. При посетата, министерот Велковски ја истакна потребата од зголемување на капацитетите на детските градинки насекаде во државата како и кадровската екипираност на установите. „Насекаде во државата кадешто одиме, утврдивме дека потребни се нови…

НА МИТИНГ ВО КОЧАНИ ПРЕТСТАВЕН КАНДИДАТОТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВМРО ДПМНЕ ГОРДАНА СИЛЈАНОВСКА – ДАВКОВА

НА МИТИНГ ВО КОЧАНИ ПРЕТСТАВЕН КАНДИДАТОТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВМРО ДПМНЕ ГОРДАНА СИЛЈАНОВСКА – ДАВКОВА

Вечерва  во „Паркот на Револуцијата“ во Кочани под мотото „Македонија повторно горда“ се одржа митинг на кој беше претставен претседателскиот кандидат предложен од ВМРО ДПМНЕ, Гордана Силјановска – Давкова. Пред присутните граѓани на Кочани најпрвин свое обраќање имаше членот на ИК на ВМРО ДПМНЕ Драган Ковачки. Потоа се обрати претседателскиот кандидат предложен од ВМРО ДПМНЕ,…

УМС ВМРО ДПМНЕ – КОЧАНИ ЈА ОДРЖА НАЈАВЕНАТА „ТРИБИНА ЗА МЛАДИ“

УМС ВМРО ДПМНЕ – КОЧАНИ ЈА ОДРЖА НАЈАВЕНАТА „ТРИБИНА ЗА МЛАДИ“

Унијата на млади сили на ВМРО ДПМНЕ – Кочани денес во „Паркот на Револуцијата“ ја одржа најавената „Трибина за млади“ на која зедоа учество мартин Андоновски – генерален секретар на УМС на ВМРО ДПМНЕ како и пратениците Рашела Мизрахи, Миле Лефков и Драган Ковачки. На трибината беа претставени проекти кои ќе овозможат подобри услови за…