КОЧАНЧАНКА ПРИЈАВИЛА ДЕКА НЕЈЗИНОТО СЕМЕЈСТВО ПО ПОЛНОЌ БИЛО НАПАДНАТО ОД ПОВЕЌЕ ЛИЦА

јуни 10, 2024
0 минути

На 09.06.2024 во 02.35 часот во Полициската станица Кочани, К.А.(31) од Кочани пријавила дека околу 01.30 часот пред угостителски објект во Кочани била физички нападната од едно женско лице, а потоа околу 02.30 часот во дворното место од нејзината семејна куќа неколку машки и женски лица се заканувале на неа и нејзиниот сопруг Д.А., фрлале тврди предмети и ги оштетиле нивното и возилата на М.А. и М.А., М.Ѓ. и Д.Ѓ., кои биле во нејзиниот двор.За настанот е запознаен надлежен јавен обвинител. Се работи на целосно расчистување на случајот, по шѕо ќе следува соодветна пријава.

Соопштение на СВР Штип

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ