Ознака: напад

ПОРАДИ АГРЕСИВНО ОДНЕСУВАЊЕ КОН ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИЦИ ДВАЈЦА КОЧАНЧАНИ ЛИШЕНИ ОД СЛОБОДА

ПОРАДИ АГРЕСИВНО ОДНЕСУВАЊЕ КОН ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИЦИ ДВАЈЦА КОЧАНЧАНИ ЛИШЕНИ ОД СЛОБОДА

На 04.04.2024 во Кочани, полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода 61 – годишната В.Б. и Б.Б.(65), двајцата од Кочани, затоа што околу 17.10 часот агресивно се однесувале и ги спречувале полициските службеници при извршување на службените дејствија. По целосно комплетирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава. Соопштение од…

ЦРНА ХРОНИКА: НАПАДНАТ МОЛЕЛЕТНИК И ПРОНАЈДЕНА МУНИЦИЈА

ЦРНА ХРОНИКА: НАПАДНАТ МОЛЕЛЕТНИК И ПРОНАЈДЕНА МУНИЦИЈА

На 02.04.2024 во ОВР-Кочани, В.Т.(54) од Кочани пријавила дека на 01.04.2024 околу 12.00 часот на ул.„Партизанска во Кочани И.Н. и Р.Н. физички го нападнале нејзиниот малолетен син. По целосно документирање на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава. На 02.04.2024 во 18.00 часот полициски службеници од ОВР Кочани на ул.,,Стамен Манов“ во Кочани, во…

ФИЗИЧКИ НАПАДНАЛ МАЛОЛЕТНИЧКА И ЗАРАБОТИЛ КРИВИЧНА ПРИЈАВА

ФИЗИЧКИ НАПАДНАЛ МАЛОЛЕТНИЧКА И ЗАРАБОТИЛ КРИВИЧНА ПРИЈАВА

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против В.З.(24) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство врз дете“. На 22.02.2024 во средно училиште во Кочани, пријавениот физички нападнал малолетничка и ѝ нанел повреди. Соопштение на МВР КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ

ПРИЈАВИЛА НАПАД ВО НЕЈЗИНИОТ ДОМ ОД ПОРАНЕШНИОТ ВОНБРАЧЕН ПАРТНЕ

ПРИЈАВИЛА НАПАД ВО НЕЈЗИНИОТ ДОМ ОД ПОРАНЕШНИОТ ВОНБРАЧЕН ПАРТНЕ

На 05.03.2024 во 22.30 часот во ОВР Кочани, 46 – годишна жена пријавила дека во домот во Кочани, нејзиниот поранешен вонбрачен партнер М.Д. ја скршил влезната врата и откако влегол внатре агресивно се однесувал кон неа и ѝ упатил закани со остар предмет. По документирање на случајот, против М.Д. ќе биде поднесена соодветна пријава. Соопштение …

ЦРНА ХРОНИКА – ОД 22 ФЕВРУАРИ 2024 ГОДИНА

ЦРНА ХРОНИКА – ОД 22 ФЕВРУАРИ 2024 ГОДИНА

На 22.02.2024 во 17.35 часот во ОВР Берово, 37 – годишен жител на Пехчево пријавил дека пред неколку дена, неговата малолетна ќерка заминала да живее со малолетник во Кочани. Според пријавеното, тој добил и закани од семејството на малолетникот. За случајот е запознаен јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна…

ПРИЈАВИЛ ДЕКА ВО СОПСTВЕНИОТ ДВОР БИЛ ФИЗИЧКИ НАПАДНАТ ОД НЕКОЛКУ ЛИЦА

ПРИЈАВИЛ ДЕКА ВО СОПСTВЕНИОТ ДВОР БИЛ ФИЗИЧКИ НАПАДНАТ ОД НЕКОЛКУ ЛИЦА

На 07.02.2024 во 13.00 часот во Полициската станица Кочани, М.Н.(68) од Кочани пријавил дека околу 01.30 часот во неговиот двор бил физички нападнат од неколку лица кои се обиделе да одземат повеќе предмети од помошната просторија. Се работи на расчистување на случајот. Соопштение од СВР  Штип КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ

ПОРАДИ НАПАД НА ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИК КОЧАНЧАНЕЦ ЛИШЕН ОД СЛОБОДА

ПОРАДИ НАПАД НА ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИК КОЧАНЧАНЕЦ ЛИШЕН ОД СЛОБОДА

На 31.01.2024 во Кочани, полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода И.И.(28) од Кочани затоа што околу 23.00 часот во угостителски објект во Кочани физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија. По целосно документирање на случајот, против И.И. ќе биде поднесена соодветна пријава. Соопштение од СВР Штип КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА …

ЖЕНА НА ВОЗРАСТ ОД 48 ГОДИНИ ФИЗИЧКИ НАПАДНАЛА ЛЕКАРКА

ЖЕНА НА ВОЗРАСТ ОД 48 ГОДИНИ ФИЗИЧКИ НАПАДНАЛА ЛЕКАРКА

На 02.01.2024 во 11.50 часот во СВР Штип, А.Ѓ.(36) од Кочани пријавила дека на работното место – лекар во приватна здравствена установа во Кочани, била физички нападната од 48–годишната Р.Б. од Кочани. По комплетирање на случајот против Р.Б. ќе биде поднесен соодветен поднесок. Соопштение  на  СВР  Штип КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ …

ПОЛИЦИЈАТА ПУКАЛА ВО ВОЗДУХ ПО ШТО АГРЕСИВНИТЕ НАПАЃАЧИ СЕ ДАЛЕ ВО БЕКСТВО

ПОЛИЦИЈАТА ПУКАЛА ВО ВОЗДУХ ПО ШТО АГРЕСИВНИТЕ НАПАЃАЧИ СЕ ДАЛЕ ВО БЕКСТВО

На 19.11.2023 во Полициската станица Кочани било пријавено дека околу 15.30 часот во дворот од семејната куќа на Д.Р.(38) од Кочани влегле четири лица, од кои две се однесувале агресивно и фрлале тврди предмети кон него и членовите на неговото семејство. По пристигањето на местото на настанот, полициските службеници пукале во воздух, по што лицата…

ДОДЕКА ИЗВРШУВАЛ СЛУЖБЕНИ ЗАДАЧИ БИЛ НАПАДНАТ ОД ЕДНО ЛИЦЕ

ДОДЕКА ИЗВРШУВАЛ СЛУЖБЕНИ ЗАДАЧИ БИЛ НАПАДНАТ ОД ЕДНО ЛИЦЕ

На 03.10.2023 во 20.20 часот во Полициската станица Кочани, Д.С.(49) од с.Горни Подлог, кочанско, пријавил дека околу 20.00 часот на ул.„Стамен Манов“ во Кочани, додека извршувал службени задачи како раководител на водоводна мрежа во комунално претпријатие, бил физички нападнат од едно лице. Се работи на расчистување на случајот, по што ќе биде поднесен соодветен поднесок….