ОДЛОЖЕНИОТ ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАР „ОСОГОВО“ – „КОЖУФ“ ЗАКАЖАН ЗА ВТОРНИК

Во Спорт
февруари 5, 2024
0 минути

За утре (Вторник) е закажан одложениот фудбалски натпревар „Осогово“ – „Кожуф“ кој е дел од подготовките за пролетниот дел во првенството на Втора Фудбалска Лига.

Натпреварот првин беше закажан пред две седмици но поради врнежите од снег истиот беше одложен.

Екипите се договорија натпреварот да се игра од 14:00 часот.

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ