ПОМИНА ХУМАНИТАРНИОТ ТИКЕТ НА МАРКО АЛЧЕВСКИ

декември 6, 2022
1 минути

Помина уште еден хуманитарен тикет на MOZZART. И за време на Светското првенство во Катар продолжи MOZZART хуманитарната кампања во која типуваат познатите и ловат добивка која доколку ја погодат, ја донираат по своја желба. Овој пат добитен тикет состави Марко Алчевски, голман на македонскиот фудбалски прволигаш Академија Пандев.

Доскорешниот младински репрезентативец на Македонија одбра пет парови, сите од Светското првенство во Катар, а последен тип на неговиот тикет беше двојна шанса на Хрватска, па така со погодокот на Перишиќ во вториот дел со Јапонија – успешно заврши уште

една хуманитарна кампања на МОZZART.

„Благодарност до MOZZART за можноста да учествувам во оваа хуманитарна кампања и со мојот добитен тикет да придонесам кон хуманитарните акции кои ги организираат како општествено одговорна компанија. Навистина се израдував кога видов дека мојот тикет помина и дека ги погодив сите парови, се надевам дека добивката ќе помогне“, изјави Алчевски.

Во акцијата Хуманитарен тикет учествуваа многу познати спортисти и јавни личности, меѓу кои: капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев, најдобриот македонски возач Игор Стефановски Иџе, ракометниот репрезентативец Филип Кузмановски и многу други.

Голманот Марко Алчевски освоената добивка од 103.214 денари ја донира во Домот за доенчиња и мали деца во Битола! Низ акцијата хуманитарен тикет за викенд досега се собрани над 450.000 денари кои компанијата MOZZART ги донира во добротворни цели низ неколку установи во Република Македонија.

MOZZART