ПРИЈАВИЛ НАПАД НА РАБОТНО МЕСТО

јуни 29, 2022
0 минути

На 28.06.2022 во 15.45 во Полициската станица Кочани, К.Н.(49) од Штип пријавил дека на работното место на бензиската пумпа во близина на село Чешиново бил физички нападнат од Н.Ј.(28) од село Чифлик.

По целосно документирање на случајот против Н.Ј. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ИЗВОР: Дневни билтени од СВР Штип