СЕ РАБОТИ НА ПРОНАОЃАЊЕ НА ЛИЦЕ ШТО ПИШУВАЛО ГРАФИТИ СО НАВРЕДЛИВА СОДРЖИНА ВО УЧИЛИШЕН ДВОР

март 30, 2023
0 минути

На 29.03.2023 во 13.56 часот во СВР Штип било пријавено дека во

Општинско основно училиште во Кочани, во периодот од 25.03.2023 до пријавувањето, едно лице пишувало графити со навредлива содржина на асфалтната подлога од спортското игралиште во дворот на училиштето.

Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Кочани.

Се работи на расчистување на случајот.

Соопштение од СВР Штип

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ