СТАРТУВААТ ПИНГПОНГАРСКИТЕ ПРВЕНСТВА, „КОЧАНИ“ ВО СУПЕРЛИГАТА

Во Спорт
октомври 7, 2022
0 минути

Во Недела со почеток во 10:00 во салата „Борис Трајковски“ во Скопје започнуваа годинешните натпревари во Супер и Прва Пингопонгарска лига за мажи.

Пингпонгарите на Кочани по низа години конечно се најдоа во најелитното друштво во Македонија. Во Недела ќе го имаат својот прв натпревар како супер лигаши.

Двојки од 01. коло:

„Телеком Нец“ – „Кочани“

„Крива Паланка“ – „Младост ’96“

„Крива Паланка 2007“ – „Младост“

„Работнички“ – „Шампион ФА“

„Рисови“ – „Берово“

Се надеваме дека добрите игри ќе продолжат и дека кочанчани и понатака ќе се гордеат со своите пингпонгари.

С. Ивановски