Ознака: пинг понг

ПИНГПОНГАРИТЕ НА „КОЧАНИ“ ПОРАЗЕНИ ВО ВОРОТО И ТРЕТОТО КОЛО

ПИНГПОНГАРИТЕ НА „КОЧАНИ“ ПОРАЗЕНИ ВО ВОРОТО И ТРЕТОТО КОЛО

Се одиграа натпреварите од второто и третото коло во Супер Пингпонгарската Лига на Македонија. Кочанчани во двата натпревари претрпеа идентичен пораз 1:4. Најпрвин со 1:4 беа поразени од екипата на „Берово“ (второ коло) а со ист резултат во третото коло беа поразени од екипата на „Младост’96“. Комплетни резултати од денешните натпревари: Второ коло: Берово- Кочани….

ПИНГПОНГАРИТЕ НА „КОЧАНИ“ ПОРАЗЕНИ НА СТАРТОТ НА ПРВЕНСТВОТО

ПИНГПОНГАРИТЕ НА „КОЧАНИ“ ПОРАЗЕНИ НА СТАРТОТ НА ПРВЕНСТВОТО

Денес во Скопје во салата „Борис Трајковски“ започна годинешното првенство во Супер и Првата лига од Пингпонгарскиот шампионат. Пингпонгарите на „Кочани“ стартуваа со пораз против екипата на „Телеком Нец“, но самиот податок што се изборија да настапуваат во најелитното пингпонгарско натпреварување во Македонија доволно зборува за упорноста и квалитетот на момчињата од „градот на оризот“….

СТАРТУВААТ ПИНГПОНГАРСКИТЕ ПРВЕНСТВА, „КОЧАНИ“ ВО СУПЕРЛИГАТА

СТАРТУВААТ ПИНГПОНГАРСКИТЕ ПРВЕНСТВА, „КОЧАНИ“ ВО СУПЕРЛИГАТА

Во Недела со почеток во 10:00 во салата „Борис Трајковски“ во Скопје започнуваа годинешните натпревари во Супер и Прва Пингопонгарска лига за мажи. Пингпонгарите на Кочани по низа години конечно се најдоа во најелитното друштво во Македонија. Во Недела ќе го имаат својот прв натпревар како супер лигаши. Двојки од 01. коло: „Телеком Нец“ –…

ПИНГПОНГАРИТЕ НА „КОЧАНИ“ СЕ НАШИТЕ СПОРТСКИ ХЕРОИ

ПИНГПОНГАРИТЕ НА „КОЧАНИ“ СЕ НАШИТЕ СПОРТСКИ ХЕРОИ

Најубавата спортска вест која што одамна ја немаме добиено денес пристигна од Малешевијата. Пингпонгарите на „Кочани“ во бараж натпревар за влез во Супер Пингпонгарската Лига на Македонија денес во Берово ја совладаа екипата на „Радовиш“ со 4:2 и од денес се новите супер лигаши. Тројцата величествени од Кочани, Славко Ефремов, Сашко Тодосиев и Зоран Христов…

ПИНГПОНГАРИТЕ НА „КОЧАНИ“ ОБЕЗБЕДИЈА БАРАЖ НАТПРЕВАР ЗА ВЛЕС ВО СУПЕР ПИНГПОНГАРСКА ЛИГА

ПИНГПОНГАРИТЕ НА „КОЧАНИ“ ОБЕЗБЕДИЈА БАРАЖ НАТПРЕВАР ЗА ВЛЕС ВО СУПЕР ПИНГПОНГАРСКА ЛИГА

Со победата во претпоследното коло од Првата пингпонгарска лига над екипата на „Дебар маало“ од 4:1, пингпонгарите на „Кочани“ обезбедија одигрување на бараж натпревар за влез во најквалитетната лига, „Супер пингпонгарска лига“. Во борбата за влез во најелитната пингпонгарска лига Кочанските прингпонгари за противник ќе ја имаат седмо пласираната екипа од „Супер пингпонгарската лига“. Успех…

„БОРЕЦ“ ОД ВЕЛЕС МАЛ ЗАЛАК ЗА ПИНГПОНГАРИТЕ НА „КОЧАНИ“

„БОРЕЦ“ ОД ВЕЛЕС МАЛ ЗАЛАК ЗА ПИНГПОНГАРИТЕ НА „КОЧАНИ“

Пингпонгарите на Кочани продолжуваат со победите. На две кола до крајот на првенството во Прва пингпонгарска лига тие ја совладаа екипата на „Борец“ од Велес со 4:1. Кочанчани се чини дека во вистински момент влегоа во форма па со нетрпение ги очекуваме последните две кола кои можат на екипата од „градот на оризот“ да донесат…

ПИНГПОНГАРИТЕ НА „КОЧАНИ“ НА ЧЕКОР ДО ПЛЕЈ-ОФ НАТПРЕВАРУВАЊЕТО

ПИНГПОНГАРИТЕ НА „КОЧАНИ“ НА ЧЕКОР ДО ПЛЕЈ-ОФ НАТПРЕВАРУВАЊЕТО

Во рамките на 13-тото коло од Првата Пингпонгарскалига, пингпонгарите на „Кочани“ убедливо ја совладаа екипата на „Крушево“ со 4:0. Победата добива на тежина ако се знае дека „Крушево“ им е еден од директните конкуренти  на кочанчани за плеј-оф натпреварите преку кои се обезбедува пласман во Супер пингпонгарската лига на Македонија. Убав успех на ветераните на…

ПИНГПОНГАРИТЕ СО ПОЛОВИЧЕН УСПЕХ ГО ЗАВРШИЈА ВИКЕНДОТ

ПИНГПОНГАРИТЕ СО ПОЛОВИЧЕН УСПЕХ ГО ЗАВРШИЈА ВИКЕНДОТ

Се одиграа натпреварите од н11 и 12 коло во Прва пингпонгарска лига за мажи. Пингпонгарите на „Кочани“ имаа половичен успех, по една победа и пораз. Најпрвин во 11 коло кочанските пингопнгари го совладаа „Кратово“ со 4:3, за да веќе во наредното коло загубат од „Крива Паланка“ со 2:4. Комплетни резултати од 11 коло: Кратово –…

ПОБЕДА И ПОРАЗ ЗА ПИНГПОНГАРИТЕ НА КОЧАНИ

ПОБЕДА И ПОРАЗ ЗА ПИНГПОНГАРИТЕ НА КОЧАНИ

Со победа и пораз пингпонгарите на „Кочани“ го завршија есенскиот дел од првенството во Прва Пингпонгарска Лига. Кочанчани најпрвин ја совладаа екипата на „Дебар маало“ (Скопје) со 4:0 а потоа загубија од „Зегин“ (Берово) со 1:4 и го завршија првиот дел од првенството на петтото што е добар усепх во конкуренција на десет екипи. Есенски…

ПОБЕДА ЗА ПИНГПОНГАРИТЕ НА „КОЧАНИ“

ПОБЕДА ЗА ПИНГПОНГАРИТЕ НА „КОЧАНИ“

Пингпонгарите на  Кочани иако ослабени сепак во денешното 6-то коло во Прва Пингпонгарска Лига забележаа победа. Иако без Сашо Тодосиев и Благој Бажо Димов „Кочани“ ја совлада екипата на „Борец“ од Велес со 4:2. Во месец Декември се играат преостанатите две кола по што завршува првиот дел од годинешниот шампионат. С. Ивановски

 • 1
 • 2