Ознака: човечки труп

ВО  НИВА  ПРОНАЈДЕНИ  ЧОВЕЧКИ  КОСКИ,  ОБЛЕКА  И  ОБУВКИ

ВО НИВА ПРОНАЈДЕНИ ЧОВЕЧКИ КОСКИ, ОБЛЕКА И ОБУВКИ

На 19.03.2023 во 11.15 часот во ОВР Кочани било пријавено дека во нива на место викано „Кочански дол“, атар на Кочани, биле пронајдени човечки коски, облека и обувки. За настанот бил известен Јавен обвинител, а увид на местото извршила екипа од ОВР Кочани. По наредба на Јавен обвинител пронајденото било дадено на вештачење. Се преземаат…