ВО НИВА ПРОНАЈДЕНИ ЧОВЕЧКИ КОСКИ, ОБЛЕКА И ОБУВКИ

март 20, 2023
0 минути

На 19.03.2023 во 11.15 часот во ОВР Кочани било пријавено дека во нива на место викано „Кочански дол“, атар на Кочани, биле пронајдени човечки коски, облека и обувки.

За настанот бил известен Јавен обвинител, а увид на местото

извршила екипа од ОВР Кочани.

По наредба на Јавен обвинител пронајденото било дадено на вештачење.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Соопштение на СВР Штип

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ