Ознака: дрога

ПРЕТРЕС ВО КОЧАНИ, ПРОНАЈДЕНА ДРОГА, ПРИВЕДЕН ДИЛЕР

ПРЕТРЕС ВО КОЧАНИ, ПРОНАЈДЕНА ДРОГА, ПРИВЕДЕН ДИЛЕР

На 05.07.2024 во 21.30 часот во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода А.Ј.(26) од Кочани, затоа што при претрес во неговиот дом извршен со судска наредба кај него биле пронајдени и одземени марихуана, бела прашкаста материја и пари. Соопштение на МВР КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ

КАЈ ЛИЦЕ ОД КОЧАНИ ПРОНАЈДЕНО И ОДЗЕМЕНО ХЕРОИН И МАРИХУАНА

КАЈ ЛИЦЕ ОД КОЧАНИ ПРОНАЈДЕНО И ОДЗЕМЕНО ХЕРОИН И МАРИХУАНА

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Д.Ф.(45) и С.А.(43), двајцата од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“. На 19.09.2022, полициски службеници извршиле преглед над лице од Кочани, при што пронашле и одзеле хероин и…

ПРЕТРЕСИ ВО КОЧАНИ, ПРОНАЈДЕНА ДРОГА, ПРИВЕДЕНИ ТРОЈЦА ДИЛЕРИ

ПРЕТРЕСИ ВО КОЧАНИ, ПРОНАЈДЕНА ДРОГА, ПРИВЕДЕНИ ТРОЈЦА ДИЛЕРИ

На 06.12.2023 полициски службеници од СВР Штип – ОВР Кочани ги лишиле од слобода И.В.(26), А.Р.(24) и Б.А.(22), тројцата од Кочани. При извршен претрес од полициски службеници во домовите и помошните простории на И.В. А.Р. и Б.А., по претходно добиена судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, семки од канабис и таблетки. По целосно документирање…

ПРЕТРЕС ВО КОЧАНИ, ПРОНАЈДЕНА ДРОГА, ПРИВЕДЕН ДИЛЕР

ПРЕТРЕС ВО КОЧАНИ, ПРОНАЈДЕНА ДРОГА, ПРИВЕДЕН ДИЛЕР

На 20.06.2023 во 15.45 часот, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода Б.А.(22) од Кочани. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, прашкаста материја, семки од растението канабис и дробилка. Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде…

СУЗБИЕНА ОРГАНИЗИРАНА КРИМИНАЛНА ГРУПА КОЈА ВРШЕЛА ПРОДАЖБА НА КОКАИН, АМФЕТАМИН И МАРИХУАНА

СУЗБИЕНА ОРГАНИЗИРАНА КРИМИНАЛНА ГРУПА КОЈА ВРШЕЛА ПРОДАЖБА НА КОКАИН, АМФЕТАМИН И МАРИХУАНА

На 20.05.2023 во утринските часови во координирана и заедничка акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи – Единица за недозволена трговија со дрога, Специјалната антитерористичка единица Тигар, СВР Штип, ОВР Кочани, ОВР Берово и СВР Струмица сузбија криминална организирана група која препродавала…

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПОРАДИ ОВОЗМОЖУВАЊЕ НА УПОТРЕБА НА НАРКОТИЧНИ ДРОГИ

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПОРАДИ ОВОЗМОЖУВАЊЕ НА УПОТРЕБА НА НАРКОТИЧНИ ДРОГИ

СВР Штип поднесе кривична пријава против Д.Е.(25) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „овозможување на употреба наркотични дроги“. На 16.08.2021 на паркингот пред угостителски објект, пријавениот овозможил на друго лице во неговото патничко возило да користи кокаин, кој бил пронајден при преглед на возилото. ИЗВОР: Дневен билтен на МВР

ПРИТВОР ЗА  ЛИЦА ОД КОЧАНИ МЕЃУ КОИ И МАЛОЛЕТНИЦИ ПОРАДИ КОРИСТЕЊЕ НА ХЕРОИН

ПРИТВОР ЗА ЛИЦА ОД КОЧАНИ МЕЃУ КОИ И МАЛОЛЕТНИЦИ ПОРАДИ КОРИСТЕЊЕ НА ХЕРОИН

Денеска (14.02.2023), по преземени мерки и активности, полициски службеници од ОВР Кочани ги лишиле од слобода С.М.(32), С.А.(22) и двајца малолетници, сите од Кочани. Имено, околу 01.30 часот двајцата малолетници биле затекнати во домот на С.М. и тројцата заедно користеле хероин. Притоа, кај едниот малолетник биле пронајдени повеќе предмети кои потекнуваат од тешки кражби во…

ДВАЈЦА ЛИШЕНИ ОД СЛОБОДА КАЈ КОИ Е ПРОНАЈДЕНА МАРИХУАНА

ДВАЈЦА ЛИШЕНИ ОД СЛОБОДА КАЈ КОИ Е ПРОНАЈДЕНА МАРИХУАНА

На 15.12.2022 во 01.15 часот на ул.,,Крижевска“ во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани ги лишиле од слобода Д.С.(25) и Н.М.(25), двајцата од с.Зрновци, кочанско, затоа што по преглед кај нив, кај Д.С. била пронајдена и одземена марихуана. По комплетирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава. ИЗВОР:  Дневни соопштенија од СВР Штип

ПРЕТРЕС ВО КОЧАНИ, ПРИВЕДЕН ДИЛЕР, ПРОНАЈДЕНИ 105 ПАКУВАЊА МАРИХУАНА  ПОДГОТВЕНА ЗА ПРОДАЖБА

ПРЕТРЕС ВО КОЧАНИ, ПРИВЕДЕН ДИЛЕР, ПРОНАЈДЕНИ 105 ПАКУВАЊА МАРИХУАНА ПОДГОТВЕНА ЗА ПРОДАЖБА

Од страна на полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Кочани на 12.12.2022 околу 13.00 часот бил лишен од слобода Е.Х.(33) од Кочани. Имено, по обезбедена наредба од Судија на претходна постапка од Основен суд Кочани, извршен е претрес на дом и други простории кои ги користел Е.Х., при што се пронајдени и одземени 105…

ПРЕТРЕСИ ВО КОЧАНИ, ПРОНАЈДЕНА ДРОГА, ПРИВЕДЕНИ ДИЛЕРИ

ПРЕТРЕСИ ВО КОЧАНИ, ПРОНАЈДЕНА ДРОГА, ПРИВЕДЕНИ ДИЛЕРИ

На 24.11.2022 во Кочани, полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода Е.Д.(45) од Кочани. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, дигитална вага и дробилка со остатоци од марихуана. Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде…