Ознака: дрога

ПРЕТРЕС ВО КОЧАНИ, ПРОНАЈДЕНА ДРОГА,  ПРИВЕДЕНО ЕДНО ЛИЦЕ

ПРЕТРЕС ВО КОЧАНИ, ПРОНАЈДЕНА ДРОГА, ПРИВЕДЕНО ЕДНО ЛИЦЕ

Денеска (01.07.2022) околу 11.10 часот од страна на полициски службеници од ОВР Кочани, по наредба на Основен суд Кочани, извршен е претрес на дом и други простории кај С.Џ.(47) од Кочани, при што се пронајдени и одземени 11 пакувања со марихуана и семки од растение. Поради сомнение за сторено кривично по чл. 215 од Кривичниот…

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПОРАДИ ПРОИЗВОДСТВО И ПУШТАЊЕ ВО ПРОМЕТ НА НАРКОТИЧНИ ДРОГИ

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПОРАДИ ПРОИЗВОДСТВО И ПУШТАЊЕ ВО ПРОМЕТ НА НАРКОТИЧНИ ДРОГИ

ОВР Кочани поднесе кривична пријава против С.С.(43) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 09.07.2021, полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана. ИЗВОР: Дневни билтени од МВР

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ПРОДАЖБА НА МАРИХУАНА И АМФЕТАМИН

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ПРОДАЖБА НА МАРИХУАНА И АМФЕТАМИН

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против М.В.(25) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“ и против М.З.(22) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „овозможување на употреба наркотични дроги“. На…

ТРИ ЛИЦА ЛИШЕНИ ОД СЛОБОДА, НА МАЛОЛЕТНО ЛИЦЕ МУ ОВОЗНОЖИЛЕ УПОТРЕБА НА МАРИХУАНА

ТРИ ЛИЦА ЛИШЕНИ ОД СЛОБОДА, НА МАЛОЛЕТНО ЛИЦЕ МУ ОВОЗНОЖИЛЕ УПОТРЕБА НА МАРИХУАНА

На 10.05.2022, полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода Љ.Л.(38), С.С.(20) и С.Т.(22), тројцата од с.Зрновци, општина Зрновци, бидејќи околу 18.00 часот во патничко возило во близина на с.Видовиште, општина Зрновци и овозможиле на 17-годишна малолетничка употреба на марихуана. Полициски службеници ја пронашле и одзеле марихуаната, а по комплетирање на случајот против…

ПРОНАЈДЕНА ДРОГА ВО КОЧАНИ, ПРИВЕДЕНО ЕДНО ЛИЦЕ

ПРОНАЈДЕНА ДРОГА ВО КОЧАНИ, ПРИВЕДЕНО ЕДНО ЛИЦЕ

На 09.05.2022 во 19.15 часот, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода С.С.(48) од Кочани. При преглед во возилото „опел астра“, со бугарски национални ознаки, кое го управувал, била пронајдена и одземена ќеса со марихуана. Тој бил приведен во полициска станица и за случајот бил известен Јавен обвинител, а по негово целосно документирање…

ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИЦИ КАЈ ЛИЦЕ ОД КОЧАНИ ПРОНАШЛЕ КОКАИН

ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИЦИ КАЈ ЛИЦЕ ОД КОЧАНИ ПРОНАШЛЕ КОКАИН

СВР Штип поднесе кривичнa пријавa против С.С.(33) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 18.03.2022 на експресниот пат Штип – Радовиш, полициски службеници кај пријавениот пронашле кокаин. ИЗВОР: Дневни билтени од МВР

ПРИВЕДЕН КОЧАНЧАНЕЦ КАЈ КОГО БИЛ ПРОНАЈДЕН ХЕРОИН

ПРИВЕДЕН КОЧАНЧАНЕЦ КАЈ КОГО БИЛ ПРОНАЈДЕН ХЕРОИН

Денеска (23.03.2022) во 02.00 часот на ул.„Иван Иванов – Балаш“ во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода А.И.(36) од Кочани, затоа што кај него бил пронајден и одземен хероин. Тој бил приведен во полициска станица и со него бил извршен службен разговор. По целосно документирање на случајот против него ќе биде…

ПРИВЕДЕН КОЧАНЧАНЕЦ ВО ЧИЈ ДОМ Е ПРОНАЈДЕН АМФЕТАМИН

ПРИВЕДЕН КОЧАНЧАНЕЦ ВО ЧИЈ ДОМ Е ПРОНАЈДЕН АМФЕТАМИН

На 15.03.2022 во Кочани, полициски службеници од Полициската станица Кочани го привеле Б.С.(36) од Кочани. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени амфетамин и една дробалка. По комплетирање на случајот против Б.С. ќе биде поднесен соодветен поднесок. ИЗВОР: Дневни билтени од СВР Штип

ПОЛИЦИЈАТА КАЈ КОЧАНЧАНКА ПРОНАШЛА ХЕРОИН И МАРИХУАНА

ПОЛИЦИЈАТА КАЈ КОЧАНЧАНКА ПРОНАШЛА ХЕРОИН И МАРИХУАНА

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против А.А.(32) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотична дрога, психотропни супстанции и прекурсори“. На 11.01.2021 пријавената набавила хероин и марихуана, кои биле пронајдени кај неа. ИЗВОР: Дневни билтени на МВР

ДВЕ ЛИЦА ЗАРАБОТИЛЕ КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ПОСЕДУВАЊЕ НА МАРИХУАНА

ДВЕ ЛИЦА ЗАРАБОТИЛЕ КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ПОСЕДУВАЊЕ НА МАРИХУАНА

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Т.З.(21) од с.Зрновци, кочанско и Д.М.(30) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 23.11.2020 во близина на Градскиот плоштад во Кочани, полициски службеници кај Т.З. пронашле и…