Ознака: иси

ОО СДСМ ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО – „ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ 2023“ СО САМО ШЕСТ ЕКИПИ ?!

ОО СДСМ ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО – „ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ 2023“ СО САМО ШЕСТ ЕКИПИ ?!

Почитувани граѓани на Чешиново-Облешево оваа година се оддржуваат 51 те по ред ИСИ.  За жал како никогаш досега не било помизерно и пожално. Не е објава за политички поени или  рејтинг  , ова  е објава со која сакаме да алармираме загриженост и да се постави прашањето  каде е грешката за постепеното згаснување на еден од…

ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ „ЧЕШИНОВО 2022“, ПРИЗНАНИЈА ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ И ОВАЦИИ ЗА ДОАЈЕНОТ НА ТУРНИРОТ ЈОЖЕ ЈЕФТИМОВ

ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ „ЧЕШИНОВО 2022“, ПРИЗНАНИЈА ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ И ОВАЦИИ ЗА ДОАЈЕНОТ НА ТУРНИРОТ ЈОЖЕ ЈЕФТИМОВ

Годинешното 50 издание на Илинденски Спортски Игри –„Чешиново 2022“ веќе е зад нас. По завршувањето на финалниот натпревар Градоначалникот на Општина Чешиново-Облешево Далибор Ангелов им ги врачи признанијата и пехарите на најуспешните, но и на сите оние кои учествуваа во годинешната организација на турнирот. Организаторот на турнирот на внучињата на доајенот на овој фудбалски турнир…

ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ  ИГРИ „ЧЕШИНОВО 2022“, ЕКИПАТА НА „СОКОЛАРЦИ“ ПОБЕДНИК НА 50. ИЗДАНИЕ

ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ „ЧЕШИНОВО 2022“, ЕКИПАТА НА „СОКОЛАРЦИ“ ПОБЕДНИК НА 50. ИЗДАНИЕ

Со одигрување на финалниот натпревар  „Соколарци“ – „Академија Чешиново-Облешево“ се спушти завесата на годинешното 50, јубилејно издание на Илинденските спортски Игри – „Чешиново 2022“. Вечерва на игралиштето во Чешиново љубителите на фудбалот од повеќето населени места во регионот имаа можност да го проследат еден од најдобрите и највозбудливите финални натпревари. Уште од првиот свиреж на…

ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ, ПРАЗНИКОТ „ИЛИНДЕН“ Е ДЕН ЗА ГОЛЕМОТО ЈУБИЛЕЈНО ФИНАЛЕ

ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ, ПРАЗНИКОТ „ИЛИНДЕН“ Е ДЕН ЗА ГОЛЕМОТО ЈУБИЛЕЈНО ФИНАЛЕ

Утре (Вторник) со почеток во 17:30 часот на програмата е 50. јубилејно финале од Илинденските Спортски Игри – „Чешиново 2022“. Кој ќе го понесе јубилејниот пехар по одигрувањето на финалниот  натпреварот „Соколарци“ – „Академија Чешиново-Облешево“ ќе биде познато некаде околу 20 часот. Инаку ова е прво финале за екипата на „Академија Чешиново-Облешево“ со седиште во…

ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ „ЧЕШИНОВО 2022“ – „АКАДЕМИЈА ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО“ Е ВТОРИОТ ФИНАЛИСТ

ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ „ЧЕШИНОВО 2022“ – „АКАДЕМИЈА ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО“ Е ВТОРИОТ ФИНАЛИСТ

Гол шоуто на Марио Благојевски беше доволно да се декласира екипата на „Карбинци“ во вториот полуфинален натпревар и „Академија Чешиново-Облешево“ да се провира во вториот финалист од годинешниот фудбалски турнир „Чешиново 2022“ кој се игра во склоп на Илинденските Спортски Игри. „Академците“ фуриозно го започнаа натпреварот и веќе по првото полувреме благодарение на хет-трикот на…

ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ „ЧЕШИНОВО 2022“, ЕКИПАТА НА „СОКОЛАРЦИ“ ПРВ ФИНАЛИСТ

ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ „ЧЕШИНОВО 2022“, ЕКИПАТА НА „СОКОЛАРЦИ“ ПРВ ФИНАЛИСТ

Екипата на „Соколарци“ е првиот финалист на годинешните Илинденски Спортски Игри „Чешиново 2022“, откако денес во еден мошне добар одигран натпревар заслужено го совладаа минатогодишниот шампион „Чифлик“ со резултат 2:1 (1:0). И двете екипи истрчаа на теренот со желба за победа но играчите на  „Соколарци“ беа тие кои ја диктираа играта. Како плод на таквата…

ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ „ЧЕШИНОВО 2022“, ПОЗНАТИ ПОЛУФИНАЛИСТИТЕ

ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ „ЧЕШИНОВО 2022“, ПОЗНАТИ ПОЛУФИНАЛИСТИТЕ

По одигрувањето на денешните два четвртфинални натпревари познати се полуфиналните двојки во годинешното 50 издание на Илинденски Спортски Игри „Чешиново 2022“. Во првиот натпревар „Соколарци“ со високи 10:1 (5:1) ја совлада младата и неискусна екипа на „Слога Виница“, додека во вториот натпревар „Осогово“ – „Академија Чешоново-Обклешево“ мораше ударите од белата точка да го дадат и…

ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ „ЧЕШИНОВО 2022“, ЧИФЛИК ГИ СОПРЕ ДОМАЌИНИТЕ СО УДАРИТЕ ОД БЕЛАТА ТОЧКА

ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ „ЧЕШИНОВО 2022“, ЧИФЛИК ГИ СОПРЕ ДОМАЌИНИТЕ СО УДАРИТЕ ОД БЕЛАТА ТОЧКА

Се одиграа првите два четврт финални натпревари од годинешните Илинденски Спортски Игри „Чешиново 2022“ кои беа изедначени и до самиот крај неизвесни. Најпрвин се одигра натпреварот  „Чифлик“ – „Чешиново“ кој по регуларните 80 минути (на турнирот се игра 2 х 40 минути) заврши без победник па ударите од белата точка го дадоа првиот полуфиналист. Екипата…

ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ „ЧЕШИНОВО 2022“, ПОЗНАТИ ДВОЈКИТЕ ЗА ЧЕТВРТ ФИНАЛНИТЕ НАТПРЕВАРИ

ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ „ЧЕШИНОВО 2022“, ПОЗНАТИ ДВОЈКИТЕ ЗА ЧЕТВРТ ФИНАЛНИТЕ НАТПРЕВАРИ

По синоќешната победа на „Осогово“ против „Слога Виница“ 3:1, инаку последна од натпреварите по групи познат е распоредот и двојките за четврт финалните натпревари кои се играат денес (Недела) и во Вторник. Осумте екипи заслужено се најдоа во нок-аут натпревари бидејќи најмногу покажаа во досегашниот тек на турнирот. Недела: 17:00 часот:  „Чифлик“ – „Чешиново“ 19:00…

ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ, МЛАДИТЕ ОСОГОВЦИ ГО ДЕКЛАСИРАА „СПАНЧЕВО“

ИЛИНДЕНСКИ СПОРТСКИ ИГРИ, МЛАДИТЕ ОСОГОВЦИ ГО ДЕКЛАСИРАА „СПАНЧЕВО“

Изминатите два дена (Понеделник и Вторник) се одиграа два натпревари во рамките на годинешните Илинденски Спортски Игри „Чешиново 2022“. Најпрвин младинскиот состав на „Осогово“ во една мошне импресивна и преди се ефикасна игра го декласираа „Спанчево“ собладувајќи го со 6:1. Но доколку младите „жетвари“ беа посмирени во завршницата на акциите можеа да постигнат уште најмалку…

 • 1
 • 2