Ознака: марихуана

ЛИШЕНА ОД СЛОБОДА – ПРОДАЛА МАРИХУАНА НА МАЛОЛЕТНИК

ЛИШЕНА ОД СЛОБОДА – ПРОДАЛА МАРИХУАНА НА МАЛОЛЕТНИК

На 02.01.2024 во Кочани, полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода 23 – годишната Џ.С. и малолетник, во присуство на неговиот старател, двајцата од Кочани, затоа што околу 14.00 часот Џ.С. во домот на малолетникот му продала марихуана. Полициските службеници ја одзеле марихуаната и по комплетирање на случајот против лицата ќе бидат…

ВЕЛЕШКАТА ПОЛИЦИЈА ЧЕТВОРИЦА ЛИШИЛА ОД СЛОБОДА МЕЃУ КОИ И ЕДЕН КОЧАНЧАНЕЦ

ВЕЛЕШКАТА ПОЛИЦИЈА ЧЕТВОРИЦА ЛИШИЛА ОД СЛОБОДА МЕЃУ КОИ И ЕДЕН КОЧАНЧАНЕЦ

На 26.07.2023 во 13.50 часот, полициски службеници од СВР Велес ги лишиле од слобода Ѓ.П.(54) од село Ореше, општина Чашка, И.М.(47) од Струмица, Х.М.(37) од Кочани и Р.Г.(46) од село Богомила, општина Чашка. По претходни сознанија и преземени мерки и активности, полициски службеници извршиле преглед во патничките возила „рено сеник“ со кочански регистарски ознаки, управувано…

ПРЕТРЕС ВО КОЧАНИ, ПРОНАЈДЕНА МАРИХУАНА

ПРЕТРЕС ВО КОЧАНИ, ПРОНАЈДЕНА МАРИХУАНА

На 09.06.2023 во 16.55 часот во Кочани, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија при Полициската станица Кочани го привеле И.Р.(36) од Кочани. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок. Соопштение на МВР КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА …

ВО ДОМОТ НА КОЧАНЧАНЕЦ ПРОНАЈДЕНА И ОДЗЕМЕНА МАРИХУАНА

ВО ДОМОТ НА КОЧАНЧАНЕЦ ПРОНАЈДЕНА И ОДЗЕМЕНА МАРИХУАНА

На 04.05.2023 во 18.10 часот, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода Е.Д.(46) од Кочани. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана. Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. Соопштение од СВР Штип КОМЕНТАРИТЕ …

ПРИ ПРЕТСРЕ НА ДОМ ВО КОЧАНИ ПРОНАЈДЕНА И ОДЗЕМЕНА МАРИХУАНА

ПРИ ПРЕТСРЕ НА ДОМ ВО КОЧАНИ ПРОНАЈДЕНА И ОДЗЕМЕНА МАРИХУАНА

На 29.11.2022 во Кочани, полициски службеници од СВР Штип – ОВР Кочани го лишиле од слобода Д.Ј.(23) од Кочани. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана. Д.Ј. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. ИЗВОР: Дневни билтени…

ЗАПЛЕНЕТА ДРОГА ВРЕДНА НАД 400.000 ЕВРА ВО КОЧАНИ

ЗАПЛЕНЕТА ДРОГА ВРЕДНА НАД 400.000 ЕВРА ВО КОЧАНИ

На 15.07.2022 полициски службеници од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал – Сектор за криминалистички истраги – Единица за недозволена трговија со дрога и СВР Штип-НК за КР Кочани до Основно jавно oбвинителство Кочани поднесоа кривична пријава против правeн субјект од Кочани за производство на канабис и С.В.К. (39) од Р.Бугарија, поради постоење…

ТРОЈЦА ОД КОЧАНИ КАЈ КОИ БИЛА ПРОНАЈДЕНА МАРИХУАНА, ЛИШЕНИ ОД СЛОБОДА

ТРОЈЦА ОД КОЧАНИ КАЈ КОИ БИЛА ПРОНАЈДЕНА МАРИХУАНА, ЛИШЕНИ ОД СЛОБОДА

На 07.03.2022 полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода Ф.В.(24) од Кочани, бидејќи кај него била пронајдена и одземена марихуана. Во врска со случајот, на 08.03.2022 лишени се од слобода Д.Т.(36) и М.А.(52), двајцата од Кочани, бидејќи и кај Д.Т. била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот против лицата ќе…