Ознака: осогово младинци

„КОПРО ТЕКС“ ДОНИРАШЕ ОПРЕМА ЗА МЛАДИТЕ КАТЕГОРИИ НА ГФК „ОСОГОВО“

„КОПРО ТЕКС“ ДОНИРАШЕ ОПРЕМА ЗА МЛАДИТЕ КАТЕГОРИИ НА ГФК „ОСОГОВО“

Почитувани, ГФК „Осогово“ оваа сезона во Детска лига се натпреварува со две екипи, генерација 2011/12 и генерација 2014/2015. Нашите најмали членови овој викенд пред почетокот на новата полусезона добија комплет опрема (дрес, шорцеви и штуцни) од „Копро текс“. Голема благодарност до сопственикот Бојан Гичев кој донираше комплети опрема за нашите најмали членови. Се надеваме дека…

МЛАДИНЦИТЕ НА „ОСОГОВО“ ПИШУВААТ НОВА ИСТОРИЈА?

МЛАДИНЦИТЕ НА „ОСОГОВО“ ПИШУВААТ НОВА ИСТОРИЈА?

Младинската екипа на „Осогово“ од Кочани е пред испишување на нова историска страница. Имено, во Среда (05. Март) со почеток во 16:00 часот на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани ќе се одигра 1/4 финалниот натпревар од Младинскиот Куп на Македонија за генерација У-19, „Осогово“ – „Македонија ГП“. Да се потсетиме само дека досега Младинците на…

КАДЕТИТЕ И КАДЕТИТЕ И МЛАДИНЦИТЕ НА „ОСОГОВО“ ПОУСПЕШНИ ОД ВРСНИЦИТЕ НА „СИЛЕКС“

КАДЕТИТЕ И КАДЕТИТЕ И МЛАДИНЦИТЕ НА „ОСОГОВО“ ПОУСПЕШНИ ОД ВРСНИЦИТЕ НА „СИЛЕКС“

Две одлични фудбалски претстави одиграа екипите на „Осогово“ и „Силекс“ во рамките на 02. коло од Втората Младинска лига. Во натпревар полн со неизвесност најпрвин славеа кадетите на „Осогово“ со 3:2. По првото полувреме младите „жетвари“ имаа солидна предност од 2:0, но добрите гости со подобра игра во вториот дел успеаја да дојдат до 2:2….