Ознака: повреда

ВО КРУГОТ НА ФАБРИКА ВО КОЧАНИ ЛИЦЕ ОД КОЧАНИ СЕ ЗДОБИЛ СО ПОВРЕДА ПРИ ИЗВРШУВАЊЕ РАБОТНИ ЗАДАЧИ

ВО КРУГОТ НА ФАБРИКА ВО КОЧАНИ ЛИЦЕ ОД КОЧАНИ СЕ ЗДОБИЛ СО ПОВРЕДА ПРИ ИЗВРШУВАЊЕ РАБОТНИ ЗАДАЧИ

На 19.11.2023 во 09.50 часот во ОВР Кочани, од Итна медицинска помош Кочани пријавено дека во кругот на фабрика во Кочани, при извршување на работни задачи, со повреди се здобил З.Ј.(53) од Кочани. Тој бил пренесен во Клиничката болница Штип. Во координација со јавен обвинител увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Кочани, инспектори…

СПАСУВАЧКИ ТИМ ОД САЕ ТИГАР И ХЕЛИКОПТЕРСКАТА ЕДИНИЦА НА МВР СПАСИ ПОВРЕДЕН ПЛАНИНАР НА ОСОГОВСКИТЕ ПЛАНИНИ

СПАСУВАЧКИ ТИМ ОД САЕ ТИГАР И ХЕЛИКОПТЕРСКАТА ЕДИНИЦА НА МВР СПАСИ ПОВРЕДЕН ПЛАНИНАР НА ОСОГОВСКИТЕ ПЛАНИНИ

Денеска (07.10.2023) околу 17 часот полициски службеници од Хеликоптерската единица за полициски намени и Алпинистичкиот тим од Одделот за специјални полициски операции – САЕ Тигар успешно спроведоа спасувачка акција на Осоговските планини, откако во попладневните часови било пријавено дека лице кое планинарело се здобило со повреди и не можело да се движи. Веднаш по добиената…

ПОВРЕДЕНО ЛИЦЕ ВО АВТОМЕХАНИЧАРСКА РАБОТИЛНИЦА

ПОВРЕДЕНО ЛИЦЕ ВО АВТОМЕХАНИЧАРСКА РАБОТИЛНИЦА

На 19.06.2023 во 15.35 часот во ОВР Кочани било пријавено дека околу 15.30 часот во автомеханичарска работилница во населбата Оризари, кочанско, со повреди се здобил В.С.(79) од Виница. Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Кочани, при што било констатирано дека околу 15.30 часот во автомеханичарската работилница, Б.Д.(62) од Кочани стартувал товарно моторно возило,…

СЕ ПОВРЕДИЛ ПРИ РАБОТА ВО ФАБРИКА ВО КОЧАНИ ПА ПОБАРАЛ МЕДИЦИНСКА ПОМОШ

СЕ ПОВРЕДИЛ ПРИ РАБОТА ВО ФАБРИКА ВО КОЧАНИ ПА ПОБАРАЛ МЕДИЦИНСКА ПОМОШ

На 19.04.2023 во 17.15 часот  во Полициската станица Кочани, , од Итната медицинска помош Кочани, било пријавено дека за укажување лекарска помош се јавил В.Н.(21) од Македонска Каменица кој што околу 15.40 часот се здобил со повреда при работа во фабрика во Кочани. Увид на местото извршила увидна екипа од ОВР Кочани. Соопштение д СВР …

ГО ПРОНАШОЛ БРАТОТ СО ТЕШКИ ПОВРЕДИ НА ГЛАВАТА

ГО ПРОНАШОЛ БРАТОТ СО ТЕШКИ ПОВРЕДИ НА ГЛАВАТА

На 24.08.2022 во ОВР Кочани, З.Т.(58) од Кочани пријавил дека во дворно место со повреда на главата го пронашол неговиот брат М.Т.(62) од Кочани. Тој бил пренесен во Општа болница Кочани за укажување лекарска помош, по што бил префрлен во Клиничка болница Штип, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото извршила екипа…

НАШ СОГРАЃАНИН ПОРАЧУВА: СРЕДЕТЕ СИ ГИ ШАХТИТЕ

НАШ СОГРАЃАНИН ПОРАЧУВА: СРЕДЕТЕ СИ ГИ ШАХТИТЕ

„Средете си ги шахтите за да не се повредуваат луѓето кои како за сигурни ненамерно ќе стапнат на нив. Мене ова ми се случи дента по невремето пред зградата кај „Руен“. Е сега дали шахтата е малку подотворена поради невремето или лошо е наместена, не знам но знам дека се повредив и цела среќа што…

ВО КРУГ НА ФАБРИКА ЗА ЗДОБИЛ СО ПОВРЕДИ ДОДЕКА ИЗВРШУВАЛ РАБОТНИ ЗАДАЧИ

ВО КРУГ НА ФАБРИКА ЗА ЗДОБИЛ СО ПОВРЕДИ ДОДЕКА ИЗВРШУВАЛ РАБОТНИ ЗАДАЧИ

На 22.12.2021 во 11.55 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека околу 11.00 часот во круг на фабрика во Кочани, Ф.Р.(32). од с.Блаце се здобил со повреди додека извршувал работни задачи. Тој бил пренесен во болницата во Кочани за укажување на лекарска помош. Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Кочани и трудов…

РАБОТНИК ШТО ИЗВРШУВАЛ ГРАДЕЖНИ РАБОТИ НА ПАТОТ ВО ИЗГРАДБА  ШТИП-КОЧАНИ ЗАВРШИЛ ВО БОЛНИЦА

РАБОТНИК ШТО ИЗВРШУВАЛ ГРАДЕЖНИ РАБОТИ НА ПАТОТ ВО ИЗГРАДБА ШТИП-КОЧАНИ ЗАВРШИЛ ВО БОЛНИЦА

На 17.12.2021 во 12.00 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека во болницата во Кочани со тешки телесни повреди бил донесен С.П.(54) од Пробиштип. Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување градежни работи на патот во изградба Кочани-Штип. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кочани и трудов инспектор. Се работи…