ВО КРУГОТ НА ФАБРИКА ВО КОЧАНИ ЛИЦЕ ОД КОЧАНИ СЕ ЗДОБИЛ СО ПОВРЕДА ПРИ ИЗВРШУВАЊЕ РАБОТНИ ЗАДАЧИ

ноември 20, 2023
0 минути

На 19.11.2023 во 09.50 часот во ОВР Кочани, од Итна медицинска помош Кочани пријавено дека во кругот на фабрика во Кочани, при извршување на работни задачи, со повреди се здобил З.Ј.(53) од Кочани.

Тој бил пренесен во Клиничката болница Штип.

Во координација со јавен обвинител увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Кочани, инспектори за труд и работни односи.

Соопштение  од СВР Штип

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ