Ознака: сообраќајка

СООБРАЌАЈНА  НЕСРЕЌА НА РЕГИОНАЛНИОТ ПАТ КОЧАНИ-ПОНИКВА, ЕДНО ЛИЦЕ ПОТЕШКО ПОВРЕДЕНО

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА РЕГИОНАЛНИОТ ПАТ КОЧАНИ-ПОНИКВА, ЕДНО ЛИЦЕ ПОТЕШКО ПОВРЕДЕНО

Денеска (11.01.2024) во 00.57 часот било пријавено дека на регионалниот пат Кочани- Пониква патничко моторно возило „бмв“ со штипски регистарски ознаки, управувано Н.И.(19) од с.Карбинци, излетало надвор од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, а со телесни повреди се здобиле сопатниците И.М.(21) од с.Карбинци, М.К.(18) и А.Ј.(20), двете од Штип, констатирани…

СО МОТОЦИКЛ ПРВО УДРИЛ ВО ВОЗИЛОТО ПА ПОТОА И ГО НАПАДНАЛ ВОЗАЧОТ

СО МОТОЦИКЛ ПРВО УДРИЛ ВО ВОЗИЛОТО ПА ПОТОА И ГО НАПАДНАЛ ВОЗАЧОТ

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Џ.И.(22) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“. На 12.10.2023 на Градскиот плоштад во Кочани, пријавениот со мотоцикл удрил во возило, по што и физички го нападнал возачот на возилото. ИЗВОР:  МВР

УДРИЛ ВО ПАРКИРАНО ВОЗИЛО И СЕ ПОВРЕДИЛ

УДРИЛ ВО ПАРКИРАНО ВОЗИЛО И СЕ ПОВРЕДИЛ

На 30.11.2023 во 23.02 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на авто плац на ул.„Гоце Делчев“ во Кочани, патничко моторно возило „ауди“ со регистарски ознаки од Македонска Каменица, управувано С.Л.(27) од с.Костин Дол, општина Македонска Каменица, удрило во паркирани возила, сопственост на Д.Ј. (41) од Штип. Во несреќата со тешки телесни повреди се…

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ КОЧАНИ – ШТИП

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ КОЧАНИ – ШТИП

Како што сме информирани синиќа некаде околу 19:00 часот на Експресниот пат Кочани – Штип се случила сообраќајна несреќа помеѓу две патнички моторни возила. Сообраќајката е во близина на исклучокот кон село Спанчево а според очевидци на едно од возилата му била оштетена предницата додека другото било доста оштетено на бочниот дел. Патот бил привремено…

МАЛОЛЕТНИК СЕ ЗДОБИЛ СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ ОТКАКО СО ПМВ ИЗЛЕТАЛЕ ОД КОЛОВОЗОТ

МАЛОЛЕТНИК СЕ ЗДОБИЛ СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ ОТКАКО СО ПМВ ИЗЛЕТАЛЕ ОД КОЛОВОЗОТ

На 06.10.2023 во 18.40 часот во Полициска станица Кочани е пријавено дека на регионалниот пат Р-1 309 Кочани – Зрновци патничко моторно возило ,,голф“ со кочански регистарски ознаки, управувано од С.Д.(42) од Кочани, излетало од коловозот. По несреќата, возачот и неговите двајца малолетни сопатници од Кочани биле пренесени во Општата болница Кочани, каде од лекар…

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА УЛИЦАТА „КЕЈ НА РЕВОЛУЦИЈАТА“

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА УЛИЦАТА „КЕЈ НА РЕВОЛУЦИЈАТА“

На 07.09.2023 во 17.05 часот било пријавено дека во Кочани на ул„Кеј на револуцијата“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу две патнички возила со кочански регистарски ознаки, „ауди“ управувано од Е.Р.(35) и „пасат“ управуван од Д.Г.(47), двајцата од Кочани. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот Д.Г., а со телесни повреди се здобиле С.Р.(30)…

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА КРУЖНИОТ КАЈ АТОМСКИТЕ ЗГРАДИ

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА КРУЖНИОТ КАЈ АТОМСКИТЕ ЗГРАДИ

Доцна синоќа нешто после 01:00 часот кај кружниот во близина на „Атомските згради“ се случила сообраќајна несреќа која за среќа поминала со материјална штета. Дознаваме дека лице кое возело патничко моторно возило Фиат „Панда“ со брзина поголема од пропишаната на излез од градот удрило во кружниот, а од силината на ударот ја пробил металната ограда…

ИЗЛЕТАЛ СО ВОЗИЛОТО ОД КОЛОВОЗОТ И СЕ ЗДОБИЛ СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ

ИЗЛЕТАЛ СО ВОЗИЛОТО ОД КОЛОВОЗОТ И СЕ ЗДОБИЛ СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ

На 26.07.2023 во 15.37 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на магистралниот пат Кочани-Штип, кај с.Тркање, кочанско, патничко возило ,,форд фокус“ со кочански регистарски ознаки, управувано од А.Т.(21) од с.Облешево, излетало надвор од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила А.Т., констатирани во Клиничката болница Штип. Извршен бил увид од увидна…

ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КАЈ СЕЛО ТРКАЊЕ, ТЕШКО ПОВРЕДЕН 19 ГОДИШЕН, МОТОЦИКЛИСТ

ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КАЈ СЕЛО ТРКАЊЕ, ТЕШКО ПОВРЕДЕН 19 ГОДИШЕН, МОТОЦИКЛИСТ

На 12.07.2023 во 21.50 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на патот Штип – Кочани, кај с.Тркање, кочанско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед со кочански регистарски ознаки, управуван од Д.С.(19) од с.Тркање и патничко возило „ауди“ со штипски регистарски ознаки, управувано од С.Ј.(19) од с.Крупиште- општина Карбинци. Во несреќата со тешки телесни…

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО КОЧАНИ, ОТКАКО ГО УДРИЛ ПЕШАКОТ ПОБЕГНАЛ СО ВОЗИЛОТО

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО КОЧАНИ, ОТКАКО ГО УДРИЛ ПЕШАКОТ ПОБЕГНАЛ СО ВОЗИЛОТО

На 07.07.2023 во 13.33 часот во Полициска станица Кочани е пријавено дека на ул.,,Тодосија Паунов“ во Кочани, товарно возило ,,форд транзит“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.К.(32) од с.Три чешми, штипско, удрило во пешакот В.Ш.(69) од Кочани и го напуштило местото, но подоцна Ј.К. е пронајден и лишен од слобода. Во несреќата пешакот В.Ш….