Ознака: сообраќајка

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА: ПАТНИЧКО ВОЗИЛО УДРИЛО ВО ПЕШАК

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА: ПАТНИЧКО ВОЗИЛО УДРИЛО ВО ПЕШАК

На 04.07.2023 во 09.36 часот било пријавено дека во Кочани на ул.„Маршал Тито“, патничко возило „мерцедес“ со бугарски национални ознаки, управувано од Ж.А.(76) од с.Соколарци, удрило во пешакот К.Ј.(54) од с.Кучичино. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила К.Ј., констатирани во Клиничката болница Штип. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кочани….

ПРИ ПАД ОД МОТОЦИКЛ СЕ ЗДОБИЛ СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ

ПРИ ПАД ОД МОТОЦИКЛ СЕ ЗДОБИЛ СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ

На 21.05.2023 во 15.35 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на ул.„Лазо Стоименов“, И.С.(32) од Кочани, управувајќи мотоцикл „кимко“ со штипски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот. По несреќата, И.С. бил пренесен во Општа болница Кочани, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото извршила екипа од Полициска станица…

ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ТЕШКО ПОВРЕДЕН КОЧАНЧАНЕЦ, ЕДНО ЛИЦЕ ПОЧИНАЛО НА МЕСТОТО НА НЕСРЕЌАТА

ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ТЕШКО ПОВРЕДЕН КОЧАНЧАНЕЦ, ЕДНО ЛИЦЕ ПОЧИНАЛО НА МЕСТОТО НА НЕСРЕЌАТА

На 13.05.2023 околу 18.30 часот на магистралниот пат A4 Струмица-Радовиш кај с.Владевци, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „шевролет спарк“ со струмички регистарски ознаки, управувано од В.Т.(18) од с.Сушево, струмичко и мотоцикл „кавасаки“ со кочански регистарски ознаки, управуван од С.К.(58) од Кочани. На местото на несреќата починала сопатничката на мотоциклот Р.К.(44) од с.Градец, виничко,…

СЕ ЗДОБИЛ СО ПОВРЕДИ ОТКАКО ИЗЛЕТАЛ ОД КОЛОВОЗОТ  И УДРИЛ ВО ПАРКИРАНО ВОЗИЛО

СЕ ЗДОБИЛ СО ПОВРЕДИ ОТКАКО ИЗЛЕТАЛ ОД КОЛОВОЗОТ И УДРИЛ ВО ПАРКИРАНО ВОЗИЛО

На 08.05.2023 во 07.50 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека на магистралниот пат Делчево-Кочани, кај с.Истибања, виничко, патничко моторно возило „ауди“ со кочански регистарски ознаки, управувано од С.А.(34) од Кочани, излетало од коловозот и удрило во паркирано патничко моторно возило „мазда“ со винички регистарски ознаки. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил…

ИЗЛЕТАЛ ОД ПАТОТ И СЕ ЗДОБИЛ СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ

ИЗЛЕТАЛ ОД ПАТОТ И СЕ ЗДОБИЛ СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ

На 07.05.2023 околу 01.35 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на регионалниот пат Зрновци – Кочани, на крстосница „Компосара“, патничко возило „Фиат“ без регистарски ознаки, управувано од Д.А.(21) од с.Грдовци, излетало од патот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот Д.А., констатирани во Општа болница Кочани. Увид на местото извршила екипа…

ПАДНАЛ ОД МОПЕД И СЕ ЗДОБИЛ СО ТЕШКА ТЕЛЕСНА ПОВРЕДА

ПАДНАЛ ОД МОПЕД И СЕ ЗДОБИЛ СО ТЕШКА ТЕЛЕСНА ПОВРЕДА

На 13.04.2023 во 14.38 часот во СВР Штип е пријавено дека околу 13.30 часот во Кочани, на ул. „Страшо Пинџур“, во близина на место викано „Стришанска чешма“, мопед „томос“ со кочански регистарски ознаки, управуван од Ј.М.(70) од Кочани, изгубил контрола и паднал на коловозот. Во несреќата возачот се здобил со тешка телесна повреда, констатирана во…

ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ СЕ ЗДОБИЛ ВОЗАЧ НА МОТОЦИКЛ

ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ СЕ ЗДОБИЛ ВОЗАЧ НА МОТОЦИКЛ

На 08.04.2023 во 00.20 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на ул.„Димитар Влахов“ во Кочани се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „шевролет“со штипски регистарски ознаки, управувано од Т.С.(31) од с.Горни Подлог, кочанско и мотоцикл „априлија“ со кочански регистарски ознаки, управуван од 16-годишник од Кочани. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил…

ПАТНИЧКО ВОЗИЛО УДРИЛО ВО МАЛОЛЕТНИЧКА КОЈА СЕ ЗДОБИЛА СО ТЕШКИ ТЕЧЕСНИ ПОВРЕДИ

ПАТНИЧКО ВОЗИЛО УДРИЛО ВО МАЛОЛЕТНИЧКА КОЈА СЕ ЗДОБИЛА СО ТЕШКИ ТЕЧЕСНИ ПОВРЕДИ

На 23.02.2023 во 13.30 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на ул.„Димитар Влахов“ во Кочани, патничко возило „рено клио“ со кочански регистарски ознаки, управувано од Т.Ј.(68) од с.Горни Подлог, удрило во малолетничка од Кочани. Во несреќата малолетничката се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Здравствен дом во Кочани. Извршен бил увид од…

МОТОЦИКЛИСТ ИЗЛЕТАЛ ОД ПАТОТ, СЕ ЗДОБИЛ СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ

МОТОЦИКЛИСТ ИЗЛЕТАЛ ОД ПАТОТ, СЕ ЗДОБИЛ СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ

На 17.01.2023 во 14.20 часот било пријавено дека во Кочани на ул.“Крижевска“ моторцикл “јамаха“ со кочански регистарски ознаки, управуван од Т.М.(35) од Кочани, излетал од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот констатирани во Клиничката болница во Штип. Извршен бил увид од Полициската станица Кочани. ИЗВОР: Дневен билтен на МВР

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КАЈ „ШОПИНГ ЦЕНТАРОТ“

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КАЈ „ШОПИНГ ЦЕНТАРОТ“

Утринава нешто после 05:00 часот во близина на мостот кај „Шопинг Центарот“ се случи сообраќајна несреќа во која е направена поголема материјална штета. Во сообраќајната несреќа учествувале две возила, товарно возило „Мерцедес“ и патничко моторно возило „Ланд Ровер“. По судирот едно од возилата излетало на тротоарот по кој за среќа во тоа време немало пешаци,…