Ознака: тфл исток

СИТЕ НАТПРЕВАРИ РЕГИСТРИРАНИ, И СЕ Е ПОЗНАТО ВО ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК

СИТЕ НАТПРЕВАРИ РЕГИСТРИРАНИ, И СЕ Е ПОЗНАТО ВО ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК

На состанокот на Трета Фудбалска Лига – Исток што се одржа на 17.05.2023 година беа регистрирани резултатите од последното 22-ро коло во Трета Фудбалска Лига – Исток а се постапи и по жалбата на ФК „Академија Чешиново-Облешево“ за одиграниот натпревар против ФК „Спартмани“, одигран на ден ден 14.05.2023 година во рамките од 22-рото коло. Имено…

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, ВО НЕДЕЛА ПОСЛЕДНО КОЛО И ПРОМОЦИЈА НА „ОСОГОВО“

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, ВО НЕДЕЛА ПОСЛЕДНО КОЛО И ПРОМОЦИЈА НА „ОСОГОВО“

Во Недела со почеток во 17:00 часот се играат натпреварите од 22-то, последно коло во Трета Фудбалска Лига – Исток. Пред почетокот на натпреварот предвидена е мала свеченост на која и официјално ќе биде прогласен Шампионот во годинешното првенство „Осогово“ кое ја пречекува екипата на „Тиверија“ која годинава слави еден век постоење. На преостанатите четири…

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, ЌЕ ОДИГРА ЛИ „ОСОГОВО“ ДОБАР НАТПРЕВАР НА ГОСТИНСКИ ТЕРЕН?

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, ЌЕ ОДИГРА ЛИ „ОСОГОВО“ ДОБАР НАТПРЕВАР НА ГОСТИНСКИ ТЕРЕН?

Во Недела со почеток во 17:00 часот се играат натпреварите од 21-то претпоследно коло во Трета Фудбалска Лига – исток. Лидерот на табелата и новиот шампион „Осогово“ гостува во Богданци но навивачите на „жолто-сините“ по двата неуспешни гостувања  (пораз и реми) со право се прашуваат, дали нивните миленици ќе одиграат еден добар натпревар на гостински…

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, НА ТРИТЕ ДЕНЕШНИ НАТПРЕВАРИ 20 ПОГОДОЦИ

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, НА ТРИТЕ ДЕНЕШНИ НАТПРЕВАРИ 20 ПОГОДОЦИ

Се одиграа преостанатите три натпревари од 20-тото коло во Трета Фудбалска Лига – Исток. Ако на вчерашните два натпревара беа постигнати шест погодоци, дене се играше доста ефикасен фудбал, на преостанатите три натпревари се постигнати вкупно 20 погодоци. Во Чешиново „Малеш“ ги декласира „академците“, постигнати се десет погодоци, а доколку се искористија сите шанси ефикасноста…

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, „ОСОГОВО“ ГОСТУВА ВО ДЕЛЧЕВО

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, „ОСОГОВО“ ГОСТУВА ВО ДЕЛЧЕВО

Во Сабота и Недела се играат натпреварите од 20-тото коло во Трета Фудбалска Лига – Исток. „Осогово“ кое на три кола до крајот на првенството го обезбеди првото место во Сабота гостува во Делчево. Кочанчани ги зафати „жолтица“ и „црвенило“ па Шефот на стручниот штаб Ефтим Аксентиев десеткуваниот состав ќе мора да го потполнува со…

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА -ИСТОК, ПРВА МЕЧ ТОПКА ЗА „ОСОГОВО“

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА -ИСТОК, ПРВА МЕЧ ТОПКА ЗА „ОСОГОВО“

Недела, 15:00 часот, термин за кога се закажани натпреварите од 17-тото коло во Трета Фудбалска Лига – Исток. Во Кочани се игра дерби натпреварот помеѓу двете првопласирани екипи. Кочанчани се со предност од 5 бодови и со евентуална победа над незгодната екипа на „Овче Поле“ и натпревар повеќе ја имаат првата меч топка за освојување…

ЧУДНИ ОДЛУКИ НА ДИСЦИПЛИНСКИОТ КОМЕСАР НА ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК

ЧУДНИ ОДЛУКИ НА ДИСЦИПЛИНСКИОТ КОМЕСАР НА ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК

Настаните од 15-тото коло од одиграниот натпревар во Трета Фудбалска Лига – Исток, „Осогово“ – „Спартмани“ го добија својот епилог. Дисциплинскиот комесар на Трета Фудбалска Лига – Исток Илија Митров на состанокот пдржан на 30.03.2023 година (Четврток) ги донесе следните одлуки: -ГФК „Осогово“ за слаба организација на натпреварот се казнува со ОПОМЕНА; -ФК „Спартмани“ за…

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, „ОСОГОВО“ ГОСТУВА ВО ЧЕШИНОВО

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, „ОСОГОВО“ ГОСТУВА ВО ЧЕШИНОВО

Во недела со почеток во 15:00 часот се играат натпреварите од 16-тото коло во Трета Фудбалска Лига – Исток. На програмата се неколку интересни натпревари а вниманието на љубителите во Кочани го привлекува гостувањето на „Осогово“ во Чешиново. Есеноска во Кочани „академците“ прикажаа добра игра, водеа на неколку минути до кракот на средбата, но сепак…

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, ВО НЕДЕЛА СЕ ИГРА 15-ТОТО КОЛО

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, ВО НЕДЕЛА СЕ ИГРА 15-ТОТО КОЛО

Во Недела со почеток во 15:00 часот се играат натпреварите од 15-тото коло во Трета Фудбалска Лига – Исток. Лидерот на табелата „Осогово“ ќе ја угости мошне добрата екипа на „Спартмани“. Во двете пролетни кола кочанчани забележаа исто толку победи и според најавите сите во клубот очекуваат таа низа да продолжи и во неделата. Во…

ТФЛ-ИСТОК, ЛИДЕРОТ „ОСОГОВО“ ВО ДОЈРАН

ТФЛ-ИСТОК, ЛИДЕРОТ „ОСОГОВО“ ВО ДОЈРАН

Во Недела со почеток во 15:00 часот се играат натпреварите од 14-тото коло во Трета Фудбалска Лига – Исток. Лидерот на табелата „Осогово“ гостува во Дојран каде за противник ќе го има младиот но мошне надежен состав на „Дојранско Езеро“. Академците од Чешиново- Облешево ги пречекуваат „рударите“ од Пробиштип, додека екипата на „Вардарски“ ќе гостува…