Ознака: тфл исток

„ОСОГОВО“ ПРВЕНСТВОТО ГО ОТВОРА СО „ПОБЕДА“ (ВАЛАНДОВО)

„ОСОГОВО“ ПРВЕНСТВОТО ГО ОТВОРА СО „ПОБЕДА“ (ВАЛАНДОВО)

По извлекувањето на натпреварувачките броеви познат е распоредот на натпреварите во Трета Фудбалска Лига – Исток. Дванаесет екипи ќе се натпреваруваат во сезоната 2022/2023 а самиот старт е поместен за една седмица и наместо првичниот датум 04 Септември натпреварите ќе започнат на 11 Септември. Според имињата на учесниците во лигата за очекување е интересно и…

ПОЧЕТОКОТ НА ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК ЗАКАЖАН ЗА 4. СЕПТЕМВРИ

ПОЧЕТОКОТ НА ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК ЗАКАЖАН ЗА 4. СЕПТЕМВРИ

Во организација на Општински Фудбалски Сојуз – Кочани во Хотел „Изгрев“ во Штип се  одржа средба со претставниците на екипите кои ќе се натпреваруваат во годинешното првенство на Трета Фудбалска Лига – Исток. На средбата присуствуваа претставници од 12 клубови кои се договорија новото првенство да стартува на 4. Септември. Котизацијата ќе изнесува 110.000,00 денари…

ДОДЕЛЕНА ОПРЕМА НА ТРЕТОЛИГАШИТЕ ОД ИСТОКОТ

ДОДЕЛЕНА ОПРЕМА НА ТРЕТОЛИГАШИТЕ ОД ИСТОКОТ

По поднесеното барање од страна на ОФС _ Кочани да им се помогне на екипите учесници во Трета Фудбалска Лига – Исток денес пристигна одговорот од ФФМ.  На сите екипи кои годинава учествуваат во натпреварите на Трета Фудбалска Лига – Исток им беше донирана опрема. Опремата опфаќаше 10 фудбалски топки и 18 комплет на дресови…

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК

„ОВЧЕ  ПОЛЕ“  УБЕДЛИВО  ПРВ  ПО  ПРВИОТ  ДЕЛ Се одиграа натпреварите од 5. коло во Трета Фудбалска Лига – Исток со што и заврши првиот дел од првенството. Дерби натпреварот беше закажан во Свети Николе каде се сретнаа единствените две непоразени екипи во првите четири кола. Иако беше дерби на колото од дерби ниту „Д“. Играчите…

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, ПОБЕДИ НА ФАВОРИТИТЕ

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, ПОБЕДИ НА ФАВОРИТИТЕ

Се одиграа натпреварите од 4 коло во Трета Фудбалска Лига – Исток. Фаворитите прокнижија по три бода. Екипите на „Овче Поле“ и „Дојранско Езеро“ се без ниту еден изгубен бод и за тоа кој ќе биде прв по првиот дел од натпреварите ќе одлучи нивниот меѓусебен дуел следното коло во Свети Николе. Резултати од 4…

ВТОРА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, ПОЧНУВА РАЗВРСКАТА ЗА ПРВОТО И ЗА ПОСЛЕДНИТЕ ТРИ МЕСТА

ВТОРА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, ПОЧНУВА РАЗВРСКАТА ЗА ПРВОТО И ЗА ПОСЛЕДНИТЕ ТРИ МЕСТА

За утре Сабота закажани се натпреварите од 22 коло во Втора Фудбалска Лига – Исток. Главните претенденти за највисок пласман се домаќини, додека две од екипите кои грчевит ќе се борат за место кое обезбедува директен влез во единствената втора лига, гостуваат. Последните два порази го вратија „Осогово“ во зоната каде до последното коло ќе…

„ОВЧЕ ПОЛЕ“ УБЕДЛИВ ВО ПРВИТЕ ТРИ КОЛА

„ОВЧЕ ПОЛЕ“ УБЕДЛИВ ВО ПРВИТЕ ТРИ КОЛА

Се одиграа натпреварите од Трета Фудбалска Лига – Исток. Екипата на „Овче Поле“ со третата последователна победа е осамена на врвот на табелата со максимален број на освоени бодови. „Чешиново 2015“ се заплетка во мрежата на „рибарите“ во Дојран, додека во Карбинци во 8’ беше поставен конечниот резултат. Резултати од 3. коло: „Овче Поле“ –…

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, И СЕ Е МОЖНО

ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, И СЕ Е МОЖНО

Последните случувања во МАК фудбалот уште еднаш покажаа дека ниту имаме здрава Фудбалска федерација со поставени вистински луѓе на вистински позиции, ниту пак во блиска иднина сето тоа ќе се промени. Успесите на репрезентацијата се нешто друго, нешто посебно, бидејќи нејзините бои ги бранат професионални играчи кои лебот чесно си го заработуваат во странските клубови….

ОДИГРАНО ВТОРОТО КОЛО ОД ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК

ОДИГРАНО ВТОРОТО КОЛО ОД ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК

Се одиграа натпреварите од второто коло од Трета Фудбалска Лига – Исток. Екипата на „Овче Поле“ продолжува да „гази“. Ако во првото коло како гости си поиграа со екипата на „Карбинци“ денес иста судбина ги снајде и играчите на „Чешиново“. Светиниколчани како гости со нова петка во мрежата на домаќинот и со три бода во…

СТАРТУВАШЕ ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, ОДИГРАНИ САМО ДВА НАТПРЕВАРИ

СТАРТУВАШЕ ТРЕТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ИСТОК, ОДИГРАНИ САМО ДВА НАТПРЕВАРИ

По доста најави и одложувања во неделата започнаа натпреварите од Трета Фудбалска Лига – Исток во која првично беа најавени шест екипи а подоцна наводно уште две, но за жал во неделата во првото голо се одиграа само два натпревари Во Берово на натпреварот „Малеш“ – „Чешиново“ мрежите мируваа а додека во Карбинци, екипата на…