Ознака: жфк кочани

ВТОР НАТПРЕВАР, ВТОРА ПОБЕДА ЗА ДЕВОЈЧИЊАТА НА „КОЧАНИ“

ВТОР НАТПРЕВАР, ВТОРА ПОБЕДА ЗА ДЕВОЈЧИЊАТА НА „КОЧАНИ“

Се одиграа натпреварите од второто коло во Втора Фудбалска Лига за жени.  Екипата на „Кочани“ на гостувањето во Валандово ја забележаа и втората победа во годинешното првенство. Девојчињата на тренерот Оливер Јовановски со головите на Андреа Донева во 3’36’, Глорија Стојмилова во 13’15’16’58’60’ и Викторија Горгиева во 50’  високо ја поразија домашната екипа „Победа Валандово…

ВТОРА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, КОЧАНЧАНКИ СТАРТУВАА СО ПОБЕДА

ВТОРА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, КОЧАНЧАНКИ СТАРТУВАА СО ПОБЕДА

Со натпреварите од првото коло започна годинешното првенство во Втора Фудбалска Лига за жени. Екипата на „Кочани“ која како домаќин го играше натпреварот во Виница со сигурна игра особено во првото полувреме ја совладаа екипата на „Порече“ со 5:1 (4:0). Головите за кочанчанки ги постигнаа Андреа Донева 11’, 30’, 44’ и Глорија Стојмилова 21’, 52,…

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ЖЕНИ, „ЉУБОТЕН“ ШАМПИОН, „КОЧАНИ“ И СЛЕДНАТА СЕЗОНА ПРВОЛИГАШ?

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ЖЕНИ, „ЉУБОТЕН“ ШАМПИОН, „КОЧАНИ“ И СЛЕДНАТА СЕЗОНА ПРВОЛИГАШ?

Се одиграа натпреварите од 22-то последно коло во Прва Фудбалска Лига за жени. Најинтересен беше натпреварот во Тетово каде „Љуботен“ и „Каменица Саса“ одлучуваа кој ќе ја понесе титулата. Натпреварот заврши без победник што значи дека „Љуботен“ го повтори успехот од минатата година. Во Кочани ништо ново. Истоимениот клуб ја пречека екипата на „Тиверија“ и…

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, ШАМПИОНОТ ОДЛОЖЕН ЗА ПОСЛЕДНОТО КОЛО

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, ШАМПИОНОТ ОДЛОЖЕН ЗА ПОСЛЕДНОТО КОЛО

За време на викендот се одиграа натпреварите од 21-то претпоследно коло во Прва Фудбалска лига за жени. Девојчињата од Кочани по сигурната победа во минатото коло вчера во Македонска Каменица претрпеа убедлив пораз од еден од аспирантите за првото место „Каменица Саса“. „Рударките“ високо ја поразија екипата на „Кочани“ со резултат 12:0 (4:0), а како…

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, „КОЧАНИ“ ГИ ОБЕЗБЕДИ СПАСОНОСНИТЕ БОДОВИ?

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, „КОЧАНИ“ ГИ ОБЕЗБЕДИ СПАСОНОСНИТЕ БОДОВИ?

Се одиграа натпреварите од 20-тото коло во Прва Фудбалска Лига за жени. Девојчињата на Кочани  го совладаа својот директен конкурент за зачувување на прволигашкиот статус и сега се со предност од два бода, кои според распоредот треба да бидат доволни Кочани и следната кодина да гледа прволигашки фудбал. Денес кочанчанки едноставно ја разбија просечната екипа…

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ – МЕЧ ТОПКА ЗА ЖФК „КОЧАНИ“

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ – МЕЧ ТОПКА ЗА ЖФК „КОЧАНИ“

Утре (Сабота) со почеток во 16:00 часот се играат натпреварите од 20-тото коло во Прва Фудбалска Лига за жени. Во Кочани, на стадионот „Никола Мантов“ ЖФК „Кочани“ ќе ја дочека екипата на „Борец“ од Велес единствениот конкурент во борбата за опстанок. Велешанки на три кола до крајот на првенството имаат предност од еден бод и…

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, КОЧАНЧАНКИ СО ПОРАЗ ВО ТЕТОВО

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, КОЧАНЧАНКИ СО ПОРАЗ ВО ТЕТОВО

Се одиграа натпреварите од 19-тото коло во Прва Фудбалска Лига за жени. Екипата на „Кочани“ на гостувањето во Тетово доживеа нов пораз, петнаесетти во ова првенство. Доста возбудувања донесе натпреварот во кој минатогодишниот шампион „Љуботен“ со доста напори го совлада „СЦ Истатов„, „Тиверија“ и „Деспина“ прокнижија три бода на гостувањата а во Македонска Каменица домаќинките…

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, КОЧАНЧАНКИ ВО ТЕТОВО

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, КОЧАНЧАНКИ ВО ТЕТОВО

За време на викендот се играат натпреварите од Првата Фудбалска Лига за жени. На програмата е 19-тото коло во кое екипата на ЖФК „Кочани“ гостува во Тетово. Освен натпреварот во Велес каде изразит фаворит се гостинките од Струмица и во Македонска Каменица каде претендентот за највисок пласман е фаворит против гостинките од Струга, на другите…

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ЖЕНИ, КОЧАНЧАНКИ СИ ОСТАНАА НА ДНОТО

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ЖЕНИ, КОЧАНЧАНКИ СИ ОСТАНАА НА ДНОТО

Се одиграа натпреварите од 18-тото коло во Прва Фудбалска Лига за жени, во кое фаворитите забележаа победи а единствено натпреварот во Струга кој и беше дерби на колото не даде победник. Во Кочани истата приказна се репризира по кој знае кој пат годинава. Кочанчанки загубија со 1:8 но ако на голот ја немаа расположената Христина…

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, ЖФК „КОЧАНИ“ ГИ БАРА СПАСОНОСНИТЕ БОДОВИ

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, ЖФК „КОЧАНИ“ ГИ БАРА СПАСОНОСНИТЕ БОДОВИ

За време на викендот се играат натпреварите од 18-тото коло во Прва Фудбалска Лига за жени. Во недела со почеток во 16:00 часот на стадионот „Никола мантов“ во Кочани екипата на ЖФК „Кочани“ го игра натпреварот против  „СЦ Истатов“ во кој ќе ги бара спасоносните бодови за опстанок во лигата. Мошне интересен ќе биде и…