Ознака: жфк кочани

ДЕСЕТКА ЗА ДОМАЌИНКИТЕ ОД КОЧАНИ

ДЕСЕТКА ЗА ДОМАЌИНКИТЕ ОД КОЧАНИ

Се одигра 16-тото вонредно коло во Прва Фудбалска Лига за жени. Фаворитите забележаа победи и состојбата на табелата не претрпе промени. Девојчињата од „Кочани“ ја пречекаа екипата на „Скопје 2014“. Се покажаа навистина како „вредни“ домаќинки и од скопјанки за гостопримството заработија чиста десетка, „Кочани“ – „Скопје 2014“ 0:10 (0:5). Стрелци на головите за гостинките…

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ – ВО КОЧАНИ ЕКИПАТА НА  „РЕЧИЦА“ ЗА КЛАСА ПОДОБРА

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ – ВО КОЧАНИ ЕКИПАТА НА „РЕЧИЦА“ ЗА КЛАСА ПОДОБРА

Се одиграа четири од петте натпревари од 14-тото коло во Прва Фудбалска Лига за жени. Во Кочани најавениот дерби натпревар од екипите кои грчевито се борат за зачувување на прволигашкиот статус повеќе од заслужено го добија девојките од „Речица“ кои покажаа во моментот дека најмалку за класа се подобра екипа од „Кочани“. Уште на самиот…

ШАМПИОНОТ „ЉУБОТЕН“ ГИ ЧАСТЕШЕ КОЧАНЧАНКИ СО ДЕСЕТКА

ШАМПИОНОТ „ЉУБОТЕН“ ГИ ЧАСТЕШЕ КОЧАНЧАНКИ СО ДЕСЕТКА

Продолжија натпреварите во Прва Фудбалска Лига за жени. Кочабчанки на гостувањето кај Шампионот „Љуботен“ примија десетка исто како и „Борец“ од „Скопје 2014“. „Тиверија“ и „Каменица Саса“ со идентичен резултат  победија на гостински терен а Стружанки со ми8нимален резултат славеа како гости. Резултати од 13-тото коло: „Скопје 2014“ – „Борец“  10:0 „Речица“ – „Тиверија“  1:3…

ПОРАЗ ЗА КОЧАНЧАНКИ НА ОТВОРАЊЕТО  НА ПРОЛЕТНАТА СЕЗОНА

ПОРАЗ ЗА КОЧАНЧАНКИ НА ОТВОРАЊЕТО НА ПРОЛЕТНАТА СЕЗОНА

Девојчињата на ЖФК „Кочани“ со пораз го започнаа пролетниот дел од првенството во Прва Фудбалска Лига  за жени. Кочанчанки како домаќинки загубија од екипата на „Ас Јунајтед“ со 0:6 (0:2). Девојчињата на тренерот Оливер Јовановски во првото полувреме додека имаа сила му дадоа силен отпор на фаворитот од Струга, но во вториот дел далеку физички…

ПРВА ФУДБАЛСКА  ЛИГА ЗА ЖЕНИ, ЖФК „ЉУБОТЕН“ ЕСЕНСКИ ШАМПИОН

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, ЖФК „ЉУБОТЕН“ ЕСЕНСКИ ШАМПИОН

Се одиграа четири натпревари од 11-тото коло во Прва Фудбалска Лига – за жени со кое требаше да заврши есенскиот дел на сезоната. Но до конечното спуштање на завесата ќе треба да се почека уште некој ден бидејќи денешниот натпревар „СЦ Истатов“ – „Скопје 2014“ кој беше закажан на теренот на „Цементарница“ не се одигра….

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, НОВ ПОРАЗ ЗА „КОЧАНИ“

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, НОВ ПОРАЗ ЗА „КОЧАНИ“

Се одиграа натпреварите од 10-тото претпоследно есенско коло во Прва Фудбалска Лига – Исток. На петте одиграни натпревари постигнати се вкупно 35 погодоци или по 7 во просек по натпревар. Во Кочани без изненадување. Екипата на „Каменица Саса“ со головите на Ана Димитровска 8’21’40’ 65’,68’, 80’, Бојкова 15’ (авто гол), Талевска 48’ Костова 49’и Шопоска…

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, ПРЕТПОСЛЕДНО ЕСЕНСКО КОЛО

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, ПРЕТПОСЛЕДНО ЕСЕНСКО КОЛО

За време на викендот се играат натпреварите од 10-тото, претпоследно есенско коло во Прва Фудбалска Лига за жени. Во сабота со почетол во 12:00 часот на стадионот „Никола Мантов“ Кочани ја пречекува екипата на „Каменица Саса“. Дерби натпреварот е закажан за во Струга а додека во Прулеп доваѓа екипата од Дојран. Двојки за 10-тото коло:…

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, КОЧАНЧАНКИ СЕ ЛИЗНАА ВО ВЕЛЕС

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, КОЧАНЧАНКИ СЕ ЛИЗНАА ВО ВЕЛЕС

Се одиграа натпреварите од 9-тото коло во Прва Фудбалска Лига за жени. Домаќините и гостите славеа на по два натпревари додека еден натпревар заврши без победник. Девојчињата на „Кочани“ по освоениот бод со „Шкендија“ во минатото коло до оптимизам отпатуваа во велес на мегдан на последнопласираниот „Борец“, но иако „жетварките“ поведоа сепак конечниот резултат гласеше…

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ЖЕНИ, КОЧАНЧАНКИ ГОСТУВААТ ВО ВЕЛЕС

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ЖЕНИ, КОЧАНЧАНКИ ГОСТУВААТ ВО ВЕЛЕС

За време на викендот се играат натпреварите од Прва Фудбалска Лига за жени. На програмата е 9-тото коло а девојчињата од Кочани осоколени по освоениот бод против „Шкендија“ со оптимизам патуваат во Велес. Инаку дерби натпреварот се игра во Македонска Каменица каде гостува мошне добрата екипа на „Тиверија“. Двојки за 9-тото коло: „Борец“ – „Кочани“…

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ЖЕНИ, ЕВРО-ГОЛ НА ХРИСТИНА ГОГОВСКА ЗА ЗЛАТЕН БОД НА КОЧАНЧАНКИ

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ЖЕНИ, ЕВРО-ГОЛ НА ХРИСТИНА ГОГОВСКА ЗА ЗЛАТЕН БОД НА КОЧАНЧАНКИ

Се одиграа натпреварите од 8-то коло во Првата Фудбалска Лига за жени. На петте одиграни натпревари постигнати се 44 погодоци или во просек 8,8 по натпревар. Како на сите терени така и во Кочани ефикасноста на високо ниво. Натпреварот „Кочани“ – „Шкендија“ заврши со шест погодоци од кои по три во мрежата и на домаќинките…