ЦРНА ХРОНИКА – ПОЖАР ВО ЗРНОВЦИ

мај 13, 2023
0 минути

Денес попладне во Зрновци избувнал пожар кој зафатил гаража, помошна простотија и дел од семеен дом.

Противпожарната Територијална  Единица од Кочани добила дојава околу 15:30 часот, веднаш е интервенирано е со 3 возила и 7 пожарникари пожарот по околу еден час е изгаснат.

Во меѓувреме повикана е Брза помош бидејќи на едно лице (жена) и се слошило.

Причините за избувнување на пожарот не се познати.

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ