Забава

ОДРЖАН СПОРТСКО-МУЗИЧКИ НАСТАН ВО ОУ „НИКОЛА КАРЕВ“ – КОЧАНИ

ОДРЖАН СПОРТСКО-МУЗИЧКИ НАСТАН ВО ОУ „НИКОЛА КАРЕВ“ – КОЧАНИ

Фудбалскиот репрезентативец Јован Манев – гостин на ОУ „Никола Карев“ – Кочани Во пресрет на новогодишните празници, ОУ „Никола Карев“ во Кочани организираше спортско-музички настан на кој гостуваше поранешниот ученик, сегашен фудбалски репрезентативец Јован Манев. Присуството на фудбалерот Манев предизвика голем интерес во јавноста, која ја наполни Спортската сала „Никола Карев“, па учениците и публиката…

НОВОГОДИШНА ЗАБАВА, ПРЕТСТАВА ЗА ДЕЦА „КАДЕ Е ДЕДО МРАЗ?“

НОВОГОДИШНА ЗАБАВА, ПРЕТСТАВА ЗА ДЕЦА „КАДЕ Е ДЕДО МРАЗ?“

Пред многубројната публика во Градскиот парк, вработените во објектот „Цветови“ од Детската градинка „Павлина Велјанова“ од Кочани, вчера ја прикажаа претставата за деца „Каде е Дедо Мраз?“. Најмладата публика се радуваше на ликовите од преставата и заедно со нив пееше популарни новогодишни и божиќни песни. До 14 јануари, Градскиот парк во Кочани е место каде…

НОВОГОДИШНО ДЕФИЛЕ НИЗ КОЧАНСКИТЕ УЛИЦИ „ДЕДО МРАЗ НА ТРКАЛА„

НОВОГОДИШНО ДЕФИЛЕ НИЗ КОЧАНСКИТЕ УЛИЦИ „ДЕДО МРАЗ НА ТРКАЛА„

Двата мото клуба од Кочани „Strong riders“ и  „Желки“, по повод  Новогодишните празници, во Сабота (30 Декември)  организираат дружење со најмладите. Најпрвин членови од двата мото клуба облечени во облека на „Дедо мраз“ со своите мотори ќе продефилираат низ Кочанските улици а како крајна дестинација ќе им биде „Паркот на Револуцијата“. Сите заинтересирани дечиња, на…

НОВОГОДИШЕН  КОНЦЕРТ НА ООМУ „РИСТО ЈУРУКОВ“

НОВОГОДИШЕН КОНЦЕРТ НА ООМУ „РИСТО ЈУРУКОВ“

Следните три дена (Вторник, Среда и Четврток) кочанчани ќе ја имаат можноста за ново предновогодишно музичко уживање со учениците и вработените од ООМУ „Ристо Јуруков“ од Кочани На ред се трите новогодишни концерти: Вторник и Среда од 12:00 часот а четврток од 17:00 часот. Место на настанот е „Паркот на Револуцијата“. Па време е за…

ПРЕДНОВОГОДИШНО ДРУЖЕЊЕ НА ГРАДЕЖНИОТ СЕКТОР ВО КОЧАНИ

ПРЕДНОВОГОДИШНО ДРУЖЕЊЕ НА ГРАДЕЖНИОТ СЕКТОР ВО КОЧАНИ

По иницијатива на овластениот градежен инспектор при Општина Кочани Николчо Гоцев, денес попладнето во ресторан„Аледар“ Кочани се одржа сега веќе традиционалното предновогодишно дружење на сите оние кои на некој начин се дел од градежниот сектор во Кочани. Претставници на градежни фирми, проектантски и надзорни куќи, изведувачи и инвеститори, сопственици на стоваришта за градежни материјали, занаетчиски…

ЗАПОЧНА НОВОГОДИШНАТА ПРИКАЗНА ВО „ПАРКОТ НА РЕВОЛУЦИЈАТА“ ВО КОЧАНИ

ЗАПОЧНА НОВОГОДИШНАТА ПРИКАЗНА ВО „ПАРКОТ НА РЕВОЛУЦИЈАТА“ ВО КОЧАНИ

Започна новогодишната приказна во кочанскиот Градски парк. Општина Кочани ги поканува граѓаните на секојдневните организирани музички настапи, топли пијалоци и вкусна храна во празнична атмосфера. Божиќниот базар и културно-забавната програма ќе трае до 14 јануари, а ќе биде организиран и дочек на Новата 2024 година. Општина  Кочани КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ …

ВО ООУ „НИКОЛА КАРЕВ“ – КОЧАНИ ОДРЖАН НОВОГОДИШНИОТ БАЗАР

ВО ООУ „НИКОЛА КАРЕВ“ – КОЧАНИ ОДРЖАН НОВОГОДИШНИОТ БАЗАР

Учениците и вработените во ООУ „Никола Карев“ во Кочани и годинава останаа верни на традицијата. Во текот на вчерашниот ден  (Четврток) во попладневните часови во просториите на ООУ “Никола Карев” се одржа традиционалниот „Новогодишен базар“ на кој зедоа  учество зедоа сите ученици од централното училиште. Во прекрасен предновогодишен амбиент, со прекрасни изработки на новогодишна тема,…

ОПШТИНА КОЧАНИ ОРГАНИЗИРА ДОЧЕК НА НОВАТА 2024 ГОДИНА, СО АНДРИЈАНА ЈАНЕВСКА И БОЈАНА СКЕНДЕРОВСКИ

ОПШТИНА КОЧАНИ ОРГАНИЗИРА ДОЧЕК НА НОВАТА 2024 ГОДИНА, СО АНДРИЈАНА ЈАНЕВСКА И БОЈАНА СКЕНДЕРОВСКИ

Во пресрет на новогодишните и божиќните празници, и оваа година кочанскиот Градски парк ќе биде местото каде нашите сограѓани и сите посетители ќе имаат можност да уживаат во новогодишниот амбиент. Покрај секојдневните музички настапи и Божиќниот базар, ќе биде организиран и дочек на Новата 2024 година со естрадните музички ѕвезди Бојана Скендеровски и Андријана Јаневска. Празничната културно-забавна…

ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА И КУЛТУРНО ЗАБАВНА ПРОГРАМА ПО ПОВОД „ДЕНОТ НА ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ“

ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА И КУЛТУРНО ЗАБАВНА ПРОГРАМА ПО ПОВОД „ДЕНОТ НА ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ“

Со пригодна културно-забавна програма и хуманитарна акција, денеска, во Спортска сала,  Општина Кочани го одбележа Меѓународниот ден на лицата со попреченост. Настанот го отвори градоначалникот на Општина Кочани Љупчо Папазов, кој истакна дека потребите за лицата со попреченост секогаш се во видикот на Општина Кочани и се проследени со настојувањата соодветно да се одговори на…

ОДИГРАН ХУМАНИТАРЕН КОШАРЛАРСКИ НАТПРЕВАР „УЧЕНЦИ“ – „ПРОФЕСОРИ“

ОДИГРАН ХУМАНИТАРЕН КОШАРЛАРСКИ НАТПРЕВАР „УЧЕНЦИ“ – „ПРОФЕСОРИ“

Во спортската сала „Сашо лазаров – чапо“ се одигра најавениот хуманитарен кошаркарски натпревар под покровителство на СОУ !Љупчо Сантов“ – Кочани, „Ученици“ – Професори“. Кошарката беше еден од сегментите на целокупната забава, бидејќи освен спортскиот натпревар организаторите приредија и богата културно-забавма програма висполнета со прекрасна музика, хип хоп, како и лотарија во која беше вклучена…