КОЧАНЧАНЕЦ ЗАРАБОТИЛ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПОРАДИ ФАЛСИФИКУВАЊЕ ПАРИ

јули 27, 2023
0 минути

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против М.Д.(45) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

На 21.05.2023 во населба Оризари – Кочани пријавениот пуштил во оптек фалсификувана банкнота од 50 евра.

Дневен билтен на МВР

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ