ПОРАДИ ФАЛСИФИКУВАЊЕ ИСПРАВА КОЧАНЧАНЕЦ ЗАРАБОТИЛ КРИВИЧНА ПРИЈАВА

јули 27, 2023
0 минути

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против М.Б.(48) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“.

На 13.06.2023, при сообраќајна контрола во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани утврдиле дека сообраќајната дозвола и регистарските таблички на патничкото возило, кое го управувал пријавениот, не се совпаѓаат со бројот на шасијата.

Дневен билтен на МВР

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ