Ознака: фалсификат

ВО МЕНУВАЧНИЦА ВО КОЧАНИ ДАДЕНИ НА ПРОВЕРКА ШЕСТ СОМНИТЕЛНИ БАНКНОТИ

ВО МЕНУВАЧНИЦА ВО КОЧАНИ ДАДЕНИ НА ПРОВЕРКА ШЕСТ СОМНИТЕЛНИ БАНКНОТИ

На 26.04.2024 во 12.00 часот во ОВР Кочани, сопственик на менувачница во Кочани пријавил дека на околу 11.45 часот во менувачницата, едно лице за проверка дало 6 (шест) сомнителни банкноти, од кои една банкнота во апоени од 100 евра и 5 банкноти во апоени од по 50 евра. Полициски службеници од ОВР Кочани ги одзеле…

ПРИЈАВЕНО ВО ПОЛИЦИЈА СОМНИТЕЛНА БАНКНОТА ОД 500 ЕВРА

ПРИЈАВЕНО ВО ПОЛИЦИЈА СОМНИТЕЛНА БАНКНОТА ОД 500 ЕВРА

На 26.09.2023 во 09.40 часот во ОВР Кочани, С.А.(57) од Кочани пријавил дека околу 09.00 часот во менувачница на ул. „Тодосија Паунов“ во Кочани, В.И од с.Облешево, Општина Чешиново – Облешево, при размена на евра во денари приложил 3 банкноти во апоени од по 500 евра, меѓу кои и една сомнителна банкнота во апоени од…

КОЧАНЧАНЕЦ ЗАРАБОТИЛ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПОРАДИ ФАЛСИФИКУВАЊЕ ПАРИ

КОЧАНЧАНЕЦ ЗАРАБОТИЛ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПОРАДИ ФАЛСИФИКУВАЊЕ ПАРИ

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против М.Д.(45) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“. На 21.05.2023 во населба Оризари – Кочани пријавениот пуштил во оптек фалсификувана банкнота од 50 евра. Дневен билтен на МВР КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ

ПРИЈАВЕНА ФАЛСИФИКУВАНА БАНКНОТА ОД 50 ЕВРА

ПРИЈАВЕНА ФАЛСИФИКУВАНА БАНКНОТА ОД 50 ЕВРА

На 10.04.2023 во 16.00 часот во Полициската станица Кочани, Б.К.(38) од с.Тркање, кочанско, пријавила дека во текот на ноември 2022 во домот на У.А. во Берово пронашла сомнителна банкнота во апоени од 50 евра. При проверка на банкнотата во менувачница во Кочани од вработениот и било кажано дека банкнотата била фалсификувана. Полициски службеници од ОВР…

ПРИ ПРОВЕРКА НА БАНКНОТИ ОД 100 АВСТРАЛИСКИ ДОЛАРИ ОТКРИЕНО ДЕКА НЕКОИ БИЛЕ ЛАЖНИ

ПРИ ПРОВЕРКА НА БАНКНОТИ ОД 100 АВСТРАЛИСКИ ДОЛАРИ ОТКРИЕНО ДЕКА НЕКОИ БИЛЕ ЛАЖНИ

На 09.03.2023 во 12.03 часот во СВР Штип било пријавено дека во менувачница во Кочани, М.К.(56) од с.Чешиново, општина Чешиново Облешево, за проверка донел повеќе банкноти од 100 австралиски долари, при што вработениот се посомневал дека пет од банкнотите се лажни. Полициски службеници од ОВР Кочани ги одзеле банкнотите, а со М.К. бил извршен службен…

ЛИЦЕ ПОВИКАНО ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА ПОРАДИ ПУШТАЊЕ ВО ОПТЕК НА ЛАЖНА БАНКНОТА

ЛИЦЕ ПОВИКАНО ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА ПОРАДИ ПУШТАЊЕ ВО ОПТЕК НА ЛАЖНА БАНКНОТА

На 28.02.2022 во 14.30 часот во Полициската станица Кочани, вработени во менувачница на ул.„Тодосија Паунов“ во Кочани пријавиле дека Л.П.(50) од с.Зрновци, при размена на банкноти, пуштила во оптек една сомнителна банкнота од 100 евра. Л.П. била повикана во Полициската станица Кочани, од неа била одземена банкнотата и предадена на вештачење за понатамошна постапка. Се…