КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ЛИЦЕ ОД КОЧАНИ ПОРАДИ ПРЕДИЗВИКУВАЊЕ ОПШТА ОПАСНОСТ

април 18, 2022
0 минути

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава  против О.А.(42) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност”.

На 26.09.2021 на Градски пазар во Виница, пријавениот предизвикал пожар во патничко возило „Опел Астра“, сопственост Ф.А. од Кочани.

ИЗВОР: Дневни билтени од МВР