Ознака: пожар

ПОЛНИ РАЦЕ РАБОТА ЗА ПОЖАРНИКАРИТЕ ОД ТППЕ КОЧАНИ И ЗА ЗА ДОБРОВОЛЦИТЕ ОД ДПД КОЧАНИ

ПОЛНИ РАЦЕ РАБОТА ЗА ПОЖАРНИКАРИТЕ ОД ТППЕ КОЧАНИ И ЗА ЗА ДОБРОВОЛЦИТЕ ОД ДПД КОЧАНИ

Недозреаноста на голем број поединци се причината и денес за време на викендот пожарникарите од ТППЕ – Кочани и доброволците од ДПД – Кочани да имаат полни раце работа. Имено како што дознаваме до ТППЕ – Кочани стигнала дојава за запалени стрништа во Грдовци и Зрновци. И додека се интервенирало ветерот да не го прошири…

ВО ОПОЖАРЕНА КУЌА ВО НАСЕЛБА ОРИЗАРИ ЕДНО ЛИЦЕ ГО ЗАГУБИЛО ЖИВОТОТ

ВО ОПОЖАРЕНА КУЌА ВО НАСЕЛБА ОРИЗАРИ ЕДНО ЛИЦЕ ГО ЗАГУБИЛО ЖИВОТОТ

Во опожарена куќа во населбата Оризари едно лице го загубило животот. Територијалната Противпожарна Единица денес во 09:52 часот добила дојава за опожарена куќа во населбата Оризари. Интервенирано е со 2 возила и 3 пожарникари, но како постоела опасност пожарот да се прошири и на околните куќи на помош се повикани уште 1 возило и 2…

ВО КОЧАНИ ИЗБУВНАЛ ПОЖАР ВО КУЌА, ПОВРЕДЕНИ НЕМА

ВО КОЧАНИ ИЗБУВНАЛ ПОЖАР ВО КУЌА, ПОВРЕДЕНИ НЕМА

На 27.02.2023 во 11.20 часот во ОВР Кочани било пријавено дека настанал пожар во куќа на ул. „Искра“ во Кочани, во која живеел З.И.(54) кој имал здравствени проблеми. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Кочани, а повредени лица нема. Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Кочани. За случајот бил запознаен…

ИЗБУВНАЛ ПОЖАР ВО КУЌА, ПОВРЕДЕНИ НЕМА

ИЗБУВНАЛ ПОЖАР ВО КУЌА, ПОВРЕДЕНИ НЕМА

На 21.02.2023 во 23.40 часот во СВР Штип, А.В.(28) од Кочани пријавил дека околу 22.50 часот настанал пожар во неговата куќа на ул.„Поп Арсов Блаже“ во Кочани. Пожарот бил изгаснат, а повредени  лица нема. Увид извршила увидна екипа на ОВР Кочани. СВР Штип – Соопштенија КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ

ВО МОМЕНТОТ,  ШУМСКИ ПОЖАР НАД „МЕГДАНОТ“

ВО МОМЕНТОТ, ШУМСКИ ПОЖАР НАД „МЕГДАНОТ“

Екипи од Територијалната Противпожарна Единица – Кочаниво моментот се на терен. Го гаснат пожарот што избувна над м.в. „Мегдан“. Засега немаме информации што гори и колкава површина има зафатено пожарот, но ќе бидеме во тек и ќе ги известиме нашите читатели штом добиеме информации. С.  Ивановски

ПОЖАР ВО ВНАТРЕШНОСТА НА ПАТНИЧКО ВОЗИЛО „ФОРД“

ПОЖАР ВО ВНАТРЕШНОСТА НА ПАТНИЧКО ВОЗИЛО „ФОРД“

На 10.02.2023 во 04.05 часот во Полициската станица Кочани, А.Т. пријавил дека ноќта на 09/10.02.2023 околу 03.15 часот на ул. ,,Мородвишка епископија“ во Кочани настанал пожар во внатрешноста на неговото патничко возило „форд“. Пожарот бил изгаснат од Територијалната противпожарна единица Кочани. Повредени лица нема, а увид извршила увидна екипа на ОВР Кочани. ИЗВОР: Соопштение од…

ПОЖАРНИКАРИ И ДОБРОВОЛЦИ ОД КОЧАНИ НА ГАСНЕЊЕ НА ПОЖАРИТЕ ВО МАЛЕШЕВИЈАТА И КАЈ БЛАТЕЦ

ПОЖАРНИКАРИ И ДОБРОВОЛЦИ ОД КОЧАНИ НА ГАСНЕЊЕ НА ПОЖАРИТЕ ВО МАЛЕШЕВИЈАТА И КАЈ БЛАТЕЦ

Во гаснењето на пожарот кој вчера избувна кај селото Митрашинци (Берово) и оној кој денес што се појави над селото Блатец (Виница) активно учество зедоа и пожарникари од ТППЕ – Кочани и од ДПД – Кочани. Во гаснењето на пожарот кај Митрашинци испратено е едно противпожарно возило, еден пожарникар и четири доброволци од Доброволното Противпожарно…

СО НАВРЕМЕНА ИНТЕРВЕНЦИЈА ИЗГАСНАТ И СПРЕЧЕНО ШИРЕЊЕТО НА ПОЖАРОТ КАЈ ВРАНИНЦИ

СО НАВРЕМЕНА ИНТЕРВЕНЦИЈА ИЗГАСНАТ И СПРЕЧЕНО ШИРЕЊЕТО НА ПОЖАРОТ КАЈ ВРАНИНЦИ

Со интервенција на три возила и девет пожарникари потпомогнати со шест доброволци од Доброволното Противпожарно Друштво – Кочани пожарот кој денес попладне избувна кај Вранинци е успешно ликвидиран. Во пожарот кој бил пријавен во 12:30 часот причинета е материјална штета, изгорени се два хектари нискостеблеста шума и оштетени се три објекти кои не биле населени….

ВО КРУГ НА ФАБРИКА ПОЖАР НА ТОВАРНО МОТОРНО ВОЗИЛО

ВО КРУГ НА ФАБРИКА ПОЖАР НА ТОВАРНО МОТОРНО ВОЗИЛО

На 29.06.2022 во 12.12 часот во СВР Штип било пријавено дека околу 11.00 часот настанал пожар на товарно моторно возило „ивеко“, паркирано во круг на фабрика во Кочани. Пожарот бил изгаснат од Територијалната противпожарна единица Кочани, а повредени лица нема. Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Кочани и инспектор од Дирекцијата за заштита…

ВО ПОЖАР ИЗГОРЕЛЕ ПЛЕВНА И ПОВЕЌЕ ПЧЕЛНИ СЕМЕЈСТВА

ВО ПОЖАР ИЗГОРЕЛЕ ПЛЕВНА И ПОВЕЌЕ ПЧЕЛНИ СЕМЕЈСТВА

На 28.06.2022 околу 21.10 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека во с.Бурилчево, кочанско, на место викано „Горна маала“, настанал пожар на сува трева, кој се проширил и зафатил поголема површина, при што изгореле плевна и поголем број на пчелни семејства сопственост на Т.Ј и Д.Ј. од с.Бурилчево. Од екипи на Територијалните противпожарни единици…