ПОЛИЦИЈАТА КАЈ КОЧАНЧАНКА ПРОНАШЛА ХЕРОИН И МАРИХУАНА

февруари 5, 2022
0 минути

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против А.А.(32) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотична дрога, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 11.01.2021 пријавената набавила хероин и марихуана, кои биле пронајдени кај неа.

ИЗВОР: Дневни билтени на МВР