ОДИГРАНО ПРВОТО КОЛО ВО ОПШТИНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА – КОЧАНИ

Во Спорт
октомври 24, 2023
0 минути

Изминатите три дена се одиграа натпреварите од првото коло од годинешното првенство во Општинска Фудбалска Лига – Кочани. На трите одиграни натпревари постигнати се 20 погодоци или во просек 6,67 што е една одлична ефикасност.

Натпреварот во Долни Подлог помеѓу „Задругар ИМ“ и „Младост Тошев“ не даде победник додека на преостанатите две средби домаќините забележаа сигурни победи.

Резултати од првото коло:

Задругар ИМ – Младост Тошев  3:3

Светлост – Арлетико  6:2

Фудбал Старс – Сокол  5:1

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ