Ознака: офл кочани

ОПШТИНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА – КОЧАНИ,  „СВЕТЛОСТ“ ОД ЗРНОВЦИ ЕСЕНСКИ ШАМПИОН

ОПШТИНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА – КОЧАНИ, „СВЕТЛОСТ“ ОД ЗРНОВЦИ ЕСЕНСКИ ШАМПИОН

Со одигрувањето на натпреварот „Светлост“ – „Задругар Исток мермер“ 0:2, денес и официјално  се спушти завесата на есенскиот дел од првенството во Општинска Фудбалска Лига – Кочани. Вториот натпревар кој требаше да се одигра во ова коло „Фудбал старс“ – „Младост Тошев“ е одложен од оправдани причини и истиот ќе се одигра на пролет пред…

ОПШТИНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА – КОЧАНИ, „СВЕТЛОСТ ЗРНОВЦИ“ ОСАМЕН НА ВРВОТ

ОПШТИНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА – КОЧАНИ, „СВЕТЛОСТ ЗРНОВЦИ“ ОСАМЕН НА ВРВОТ

За време на викендот се одиграа натпреварите од 5-тото коло во Општинска Фудбалска Лига – Кочани. Во Оризари на теренот покрај „Масалница“ каде по осум години пауза се одигра натпревар во сениорска конкуренција,  домашната екипа „Младост Тошев“  беше поуспешни од „Атлетико 2021“ и заслужена славеше со 5:2. Во Долни Подлог „Задругар Исток мермер“ и „Фудбал…

ОДИГРАНО ПРВОТО КОЛО ВО ОПШТИНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА – КОЧАНИ

ОДИГРАНО ПРВОТО КОЛО ВО ОПШТИНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА – КОЧАНИ

Изминатите три дена се одиграа натпреварите од првото коло од годинешното првенство во Општинска Фудбалска Лига – Кочани. На трите одиграни натпревари постигнати се 20 погодоци или во просек 6,67 што е една одлична ефикасност. Натпреварот во Долни Подлог помеѓу „Задругар ИМ“ и „Младост Тошев“ не даде победник додека на преостанатите две средби домаќините забележаа…

ЗА ВРЕМЕ НА ВИКЕНДОТ СТАРТУВА ОПШТИНСКАТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – КОЧАНИ

ЗА ВРЕМЕ НА ВИКЕНДОТ СТАРТУВА ОПШТИНСКАТА ФУДБАЛСКА ЛИГА – КОЧАНИ

Во Сабота и Недела стартува годинешното првенство во Општинска Фудбалска Лига – Кочани. Фудбал Старс (Кочани), Сокол (Соколарци), Светлост (Зрновци), Чешиново 2015 (Чешиново), Задругар Мермер Исток (Долни Подлог), Младост Тошев (Оризари), и Атлетико 2021 (Теранци) се екипите кои ќе се борат за  првото место и влез во Трета Фудбалска Лига – Исток. Во првото коло…