ПРОНАЈДЕНО ПОЧИНАТО ЛИЦЕ КАЈ ГРАДСКИОТ ПАЗАР

февруари 9, 2022
0 минути

На 08.02.2022 во 14.20 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека кај Градскиот пазар во Кочани бил пронајден починат Д.Џ.(67) од Кочани.

Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Здравствен дом Кочани, а увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Кочани. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството.

ИЗВОР: Дневни билтени од СВР  Штип