Ознака: починат

ВО СТАН ВО КОЧАНИ ПРОНАЈДЕНО ПОЧИНАТО ЛИЦЕ

ВО СТАН ВО КОЧАНИ ПРОНАЈДЕНО ПОЧИНАТО ЛИЦЕ

На 05.07.2023 година околу 18.45 часот во Полициска станица Кочани било пријавено дека во стан во Кочани, бил пронајден починат Д.З.(32) од Кочани, кој бил потстанар. Од страна на лекар била констатирана смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција. Соопштение од СВР Штип…

ПРОНАЈДЕНО ПОЧИНАТО ЛИЦЕ НА ПЛАЦ ЗА ЗЕМЈОДЕЛСКИ МАШИНИ

ПРОНАЈДЕНО ПОЧИНАТО ЛИЦЕ НА ПЛАЦ ЗА ЗЕМЈОДЕЛСКИ МАШИНИ

На 22.06.2023 година во 21.52 часот во СВР Штип било пријавено дека во с.Спанчево, кочанско, во дворното место од плац за земјоделски машини бил пронајден починат Н.С.(29) од с.Спанчево. Смрт без видливи траги на насилство констатирал лекар од Итната медицинска помош. Увид на местото бил извршен од екипа од ОВР Кочани, а по наредба на…

ПРОНАЈДЕН ПОЧИНАТ КОЧАНЧАНЕЦ

ПРОНАЈДЕН ПОЧИНАТ КОЧАНЧАНЕЦ

На 05.09.2022 во 12.12 часот во СВР Штип било пријавено дека во својот дом во Кочани бил пронајден починат К.А.(61) од Кочани. По наредба на Јавен обвинител, во болницата во Кочани врз телото на починатиот бил извршен преглед и била констатирана смрт без траги на насилство. Исто така, по наредба на Јавен обвинител, телото било…

ПРОНАЈДЕНО ПОЧИНАТО ЛИЦЕ КАЈ ГРАДСКИОТ ПАЗАР

ПРОНАЈДЕНО ПОЧИНАТО ЛИЦЕ КАЈ ГРАДСКИОТ ПАЗАР

На 08.02.2022 во 14.20 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека кај Градскиот пазар во Кочани бил пронајден починат Д.Џ.(67) од Кочани. Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Здравствен дом Кочани, а увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Кочани. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на…