Ознака: грабеж

СО ЗАКАНА ОД ВРАБОТЕН НА БЕНЗИНСКА ПУМПА ОДЗЕЛ ПАРИ

СО ЗАКАНА ОД ВРАБОТЕН НА БЕНЗИНСКА ПУМПА ОДЗЕЛ ПАРИ

На 12.06.2022 во 03.32 часот било пријавено дека во Кочани едно лице со закана од вработен на бензиска пумпа одзелo пари. Се работи на расчистување на случајот. ИЗВОР:  Дневни билтени од МВР

ОГРАБЕН МАЛОЛЕТНИК ВО КОЧАНИ

ОГРАБЕН МАЛОЛЕТНИК ВО КОЧАНИ

На 10.06.2022 во 16.00 часот во Полициска станица Кочани, Б.К.(37) од Кочани пријавила дека на 07.06.2022 околу 23.45 часот на градскиот плоштад во Кочани едно лице одзело пари од нејзиниот малолетен син. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. ИЗВОР: Дневни билтени од МВР