ОГРАБЕН МАЛОЛЕТНИК ВО КОЧАНИ

јуни 11, 2022
0 минути

На 10.06.2022 во 16.00 часот во Полициска станица Кочани, Б.К.(37) од Кочани пријавила дека на 07.06.2022 околу 23.45 часот на градскиот плоштад во Кочани едно лице одзело пари од нејзиниот малолетен син.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: Дневни билтени од МВР