Ознака: исчезнато лице

НАЈНОВА ВЕСТ: ИСЧЕЗНАТОТО ЛИЦЕ Е ПРОНАЈДЕНО И СПАСЕНО

НАЈНОВА ВЕСТ: ИСЧЕЗНАТОТО ЛИЦЕ Е ПРОНАЈДЕНО И СПАСЕНО

Само што добивме пријатни вести, исчезнатото лице кое беше пријавено преку телефонскиот број 112 е пронајдено. Потрагата што беше организирана од страна на членови на ДПСС (Доброволната Планинска Спасителска Служба)  „Осогово“ – Кочани успешно е завршена Лицето е пронајдено околу 23:00 часот во близина на браната кај Зрновци. Изморено уплашено и мокро од дождот лежело…

СЕ БАРА ДВАНАЕСЕТГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ КОЕ СЕ ОДДАЛЕЧИЛО ОД СЕМЕЈНИОТ ДОМ

СЕ БАРА ДВАНАЕСЕТГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ КОЕ СЕ ОДДАЛЕЧИЛО ОД СЕМЕЈНИОТ ДОМ

На 05.02.2024 во 15.45 часот во Полициската станица Кочани, социјална работничка во Центарот за социјални работи Кочани пријавила дека од домот на нејзиното згрижувачко семејство се оддалечила Ј.А.(12), која и претходно се оддалечувала и била пронаоѓана и враќана. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето. Соопштение на СВР Штип КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ …

ПРОНАЈДЕНО ИСЧЕЗНАТОТО ЛИЦЕ ПО КОЕ ШТО СЕ ТРАГАШЕ

ПРОНАЈДЕНО ИСЧЕЗНАТОТО ЛИЦЕ ПО КОЕ ШТО СЕ ТРАГАШЕ

На 26.06.2023 во 20.30 часот во Полициската станица Кочани, Љ.Т.(25) од Кочани пријавил дека во нива во непосредна близина на с. Грдовци, кочанско ја пронашол И.А.(85) од с.Грдовци, за која нејзиниот син пријавил на 26.06.2023 дека се оддалечила од семејниот дом во с.Грдовци. Известување од СВР Штип КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ …

СЕ ТРАГА ПО ИЗГУБЕНИОТ ЛОВЏИЈА НА ПЛАЧКОВИЦА

СЕ ТРАГА ПО ИЗГУБЕНИОТ ЛОВЏИЈА НА ПЛАЧКОВИЦА

Стигната е дојава за изгубен ловџија на планината Плачковица. По добивањето на дојавата а на повик на Градоначалникот на Општина Зрновци. Борчо Коцев во потрага е вклучено и  ДПСС (Доброволната планинска спасувачка служба) „Осогово“ од Кочани. Се пребарува секој дел од теренот а на места каде теренот е недостапен се користат специјални инструменти како би…

ТЕЛОТО НА ИСЧЕЗНАТАТА ЖИТЕЛКА ОД СЕЛО ТРКАЊЕ ПРОНАЈДЕНО

ТЕЛОТО НА ИСЧЕЗНАТАТА ЖИТЕЛКА ОД СЕЛО ТРКАЊЕ ПРОНАЈДЕНО

На 12.08.2022 во 10.00 часот во Полициска станица Кочани е пријавено дека на место викано „Банско“ во атар на с.Бање, кочанско, на брегот на реката Киселина бил пронајдена почината В.А.(82) од с.Тркање, за која на 06.08.2022 во Полициска станица Кочани било пријавено дека се оддалечила од домот. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатата е…

ПРОНАЈДЕНО ТЕЛОТО НА ИСЧЕЗНАТОТО МОМЧЕ

ПРОНАЈДЕНО ТЕЛОТО НА ИСЧЕЗНАТОТО МОМЧЕ

Штотуку пристигна информацијата дека е пронајдено исчезнатото младо момче. Момчето за кое 24 часа трагаше полицијата, пожарникари од ТППЕ – Кочани како и од Доброволното противпожарно друштво – Кочани, потпомогнати и од дел на населението пред малку беше пронајдено, за жал без знаци на живот. Момчето кое изминатите денови работело на поставување на Фотоволтаични панели…