Ознака: напад

ДОДЕКА ИЗВРШУВАЛ СЛУЖБЕНИ ЗАДАЧИ БИЛ НАПАДНАТ ОД ЕДНО ЛИЦЕ

ДОДЕКА ИЗВРШУВАЛ СЛУЖБЕНИ ЗАДАЧИ БИЛ НАПАДНАТ ОД ЕДНО ЛИЦЕ

На 03.10.2023 во 20.20 часот во Полициската станица Кочани, Д.С.(49) од с.Горни Подлог, кочанско, пријавил дека околу 20.00 часот на ул.„Стамен Манов“ во Кочани, додека извршувал службени задачи како раководител на водоводна мрежа во комунално претпријатие, бил физички нападнат од едно лице. Се работи на расчистување на случајот, по што ќе биде поднесен соодветен поднесок….

ГО ПРИЈАВИЛА СОПРУГОТ ЗА ФИЗИЧКИ НАПАД

ГО ПРИЈАВИЛА СОПРУГОТ ЗА ФИЗИЧКИ НАПАД

На 18.09.2023 во 21.40 часот во Полициската станица Кочани, 63 – годишна жена пријавила дека во двор од семејната куќа физички била нападната од нејзиниот сопруг Б.М. од Кочани, кој употребил и метален предмет. По комплетирање на случајот против Б.М. ќе биде поднесена соодветна пријава. Соопштение на СВР Штип КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ …

СО ОСТАР ПРЕДМЕТ НАПАДНАЛ И ПОВРЕДИЛ 15-ГОДИШНИК ОД КОЧАНИ

СО ОСТАР ПРЕДМЕТ НАПАДНАЛ И ПОВРЕДИЛ 15-ГОДИШНИК ОД КОЧАНИ

На 23.08.2023 околу 19.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода Н.Г.(18) од Кочани. Тој се сомничи дека околу 14.40 часот во својот дом со остар предмет нападнал и повредил 15- годишник од Кочани, а според неговото кажување, тоа го направил поради расправија за девојка. Малолетникот бил пренесен во Општа болница…

ПОРАДИ АГРЕСИВНО ПОПРЕЧУВАЊЕ  КОН ТРУДОВ ИНСПЕКТОР ПРИ ИЗВРШУВАЊЕ СЛУЖБЕНА ЗАДАЧА, КОЧАНЧАНЕЦ ЗАРАБОТИЛ ПРИЈАВА

ПОРАДИ АГРЕСИВНО ПОПРЕЧУВАЊЕ КОН ТРУДОВ ИНСПЕКТОР ПРИ ИЗВРШУВАЊЕ СЛУЖБЕНА ЗАДАЧА, КОЧАНЧАНЕЦ ЗАРАБОТИЛ ПРИЈАВА

На 08.08.2023 во 15.55 часот, полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода К.Ѓ.(35) од Кочани. Тој се сомничи дека околу 15.00 часот во фирмата, каде што е одговорно лице, агресивно се однесувал и попречувал трудов инспектор при извршување службени задачи. Според пријавеното, откако инспекторот констатирал прекршок во фирмата, К.Ѓ. почнал агресивно да…

ВЕТЕРИНАРЕН ДОКТОР ФИЗИЧКИ НАПАДНАТ ВО СЛУЖБЕНИ ПРОСТОРИИ

ВЕТЕРИНАРЕН ДОКТОР ФИЗИЧКИ НАПАДНАТ ВО СЛУЖБЕНИ ПРОСТОРИИ

На 12.07.2023 во 15.10 часот во ОВР Кочани, 56 – годишен ветеринарен доктор пријавил дека околу 20.00 часот при извршување службени задачи во службените простории на Агенцијата за храна и ветеринарство во Кочани бил физички нападнат од М.И. од Кочани. По комплетирање на случајот против М.И. ќе биде поднесена соодветна пријава. Соопштение од СВР Штип…

ГО НАПАДНАЛ БРАТОТ ПА ПОЛИЦИЈАТА ГО ЛИШИЛА ОД СЛОБОДА

ГО НАПАДНАЛ БРАТОТ ПА ПОЛИЦИЈАТА ГО ЛИШИЛА ОД СЛОБОДА

На 27.06.2023 полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода Ќ.А.(47) од Кочани, затоа што во 21.58 часот во населбата Трајаново трло со метален предмет го нападнал неговиот брат Е.А.(36) од Кочани. За случајот запознаен е Јавен обвинител и по комплетирање на случајот против Ќ.А. ќе биде поднесена соодветна пријава. Известување од СВР…

КОЧАНСКА ЦРНА ХРОНИКА – ОД 05.06.2023 ГОДИНА

КОЧАНСКА ЦРНА ХРОНИКА – ОД 05.06.2023 ГОДИНА

На 05.06.2023 во 14.25 часот во Полициската станица Кочани, О.Ц.(38) од Кочани пријавил дека на 04.06.2023 околу 02.45 часот во угостителски објект во Кочани бил физички нападнат од Е.С. од Кочани. По комплетирање на случајот против Е.С. ќе биде поднесена соодветна пријава. На 05.06.2023 во 09.10 часот во Полициската станица Кочани, 30 – годишна жена…

ПЕТНАЕСЕТГОДИШНИК ЗАРАБОТИЛ КРИВИЧНА ПОРАДИ НАПАД ВРЗ ДРУГ МАЛОЛЕТНИК

ПЕТНАЕСЕТГОДИШНИК ЗАРАБОТИЛ КРИВИЧНА ПОРАДИ НАПАД ВРЗ ДРУГ МАЛОЛЕТНИК

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против 15-годишник од село Тркање поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство врз дете“. На 24.03.2023 во угостителски објект во Кочани, пријавениот физички нападнал друг малолетник, при што употребил и метален предмет. ИЗВОР: Дневни билтени од МВР КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ …

КОЧАНЧАНКА ПРИЈАВИЛА НАПАД НА НЕЈЗИНАТА МАЛОЛЕТНАТА ЌЕРКА

КОЧАНЧАНКА ПРИЈАВИЛА НАПАД НА НЕЈЗИНАТА МАЛОЛЕТНАТА ЌЕРКА

На 26.03.2023 во 21.00 часот во Полициската станица Кочани, Н.Ѓ.(38) од Кочани пријавила дека околу 20.00 часот во нејзината семејна куќа во Кочани, од страна на женско лице Х.Ј. од Кочани, по вербална расправија, со тврд предмет била нападната нејзината малолетна ќерка. По комплетирање на случајот против Х.Ј. ќе биде поднесена соодветна пријава. Соопштение на…

ПРИЈАВА ЗА ФИЗИЧКИ НАПАД ВО НАСЕЛБА ОРИЗАРИ

ПРИЈАВА ЗА ФИЗИЧКИ НАПАД ВО НАСЕЛБА ОРИЗАРИ

На 06.03.2023 во 13.20 часот во Полициската станица Кочани, Ј.И.(76) од с.Оризари, кочанско, пријавил дека во 12.45 часот на ул.,,Гоце Делчев“ во с.Оризари бил физички нападнат од Б.С. од с.Оризари. По комплетирање на случајот против Б.С. ќе биде поднесена соодветна пријава. ИЗВОР. Дневни билтени на МВР КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ