Ознака: напад

ГО ПРИЈАВИЛА ПОРАНЕШНИОТ ЗЕТ БИДЕЈЌИ ЈА НАПАДНАЛ ВО НЕЈЗИНИОТ ДВОР

ГО ПРИЈАВИЛА ПОРАНЕШНИОТ ЗЕТ БИДЕЈЌИ ЈА НАПАДНАЛ ВО НЕЈЗИНИОТ ДВОР

На 04.12.2022 во 23.00 часот во Полициската станица Кочани, 47-годишна жена од Кочани пријавила дека околу 22.40 часот во дворот од куќата во Кочани била физички нападната од нејзиниот поранешен зет А.З.. По комплетирање на случајот против А.З. ќе биде поднесен соодветен поднесок. ИЗВОР: Дневни соопштенија  од  СВР  Штип

ПРИЈАВИЛА ДЕКА БИЛА НАПАДНАТА ВО АДВОКАТСКА КАНЦЕЛАРИЈА

ПРИЈАВИЛА ДЕКА БИЛА НАПАДНАТА ВО АДВОКАТСКА КАНЦЕЛАРИЈА

На 29.11.2022 во 13.15 часот во ОВР Кочани, С.А.(41) од Кочани пријавила дека на 28.11.2022 околу 11.30 часот во адвокатска канцеларија во Кочани била физички нападната од А.Б. од Кочани. По комплетирање на случајот против А.Б. ќе биде поднесен соодветен поднесок. ИЗВОР: Дневни билтени на МВР

МАЈКА ПРИЈАВИЛА ДЕКА МАЛОЛЕТНИОТ СИН И ГО НАПДНАЛЕ ТРИ ЛИЦА

МАЈКА ПРИЈАВИЛА ДЕКА МАЛОЛЕТНИОТ СИН И ГО НАПДНАЛЕ ТРИ ЛИЦА

На 23.11.2022 во Полициска станица Кочани, А.С.(42) од Кочани пријавила дека околу 12.30 часот во трговски центар во Кочани нејзиниот малолетн син бил физички нападнат од три лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. ИЗВОР: Дневни билтени на МВР

СУДСКИ ДОСТАВУВАЧ НАПАДНАТ ОД ЖЕНА КОЈА СО ОСТАР ПРЕДМЕТ МУ ГО ОШТЕТИЛА И ВОЗИЛОТО

СУДСКИ ДОСТАВУВАЧ НАПАДНАТ ОД ЖЕНА КОЈА СО ОСТАР ПРЕДМЕТ МУ ГО ОШТЕТИЛА И ВОЗИЛОТО

ОВР Кочани поднесе кривична пријава против Б.Ј.(36) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување службено лице во вршење службено дејствие“. На 10.10.2022 во Кочани, пријавената со употреба на сила спречила судски доставувач при достава на службени материјали, по што физички го нападнала и со остар предмет му го оштетила возилото….

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПОРАДИ НАПАД НА СЛУЖБЕНО ЛИЦЕ

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПОРАДИ НАПАД НА СЛУЖБЕНО ЛИЦЕ

СВР Штип поднесе кривична пријава против Е.М.(36) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „насилство“ и „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“. На 20.08.2022 околу 01.00 часот на бензинска пумпа во Кочани, пријавениот физички нападнал три лица, а по пристигнување на полициските службеници физички нападнал и еден од…

ЛИЦЕ ЛИШЕНО ОД СЛОБОДА ПОРАДИ ОШТЕТУВАЊЕ АПАРАТ ЗА ИГРА НА СРЕЌА

ЛИЦЕ ЛИШЕНО ОД СЛОБОДА ПОРАДИ ОШТЕТУВАЊЕ АПАРАТ ЗА ИГРА НА СРЕЌА

На 05.10.2022 во 19.45 часот, полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода Р.А.(55) од Кочани затоа што во 19.30 часот во обложувалница на ул.„Кеј на Револуција“ во Кочани со тврд предмет ги оштетил апаратите за игри на срека. По комплетирање на случајот против Р.А. ќе биде поднесена соодветна пријава. ИЗВОР. Соопштенија  од …

ПРИЈАВА ЗА НАПАДИ НА ДВЕ ЛИЦА НА РАЗЛИЧНИ ЛОКАЦИИ

ПРИЈАВА ЗА НАПАДИ НА ДВЕ ЛИЦА НА РАЗЛИЧНИ ЛОКАЦИИ

На 05.09.2022 во 10.00 часот во Полициската станица Кочани, Д.К.(54) пријавил дека на 04.09.2022 околу 18.00 часот во с.Полаки бил физички нападнат од Д.К.(36), двајцата од Кочани. По комплетирање на случајот против Д.К.(36) ќе биде поднесен соодветен поднесок. На 05.09.2022 во 16.20 часот во Полициската станица Кочани, Д.А.(58) пријавила дека околу 10.00 часот во дворот…

ЗАРАБОТИЛ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПОРАДИ НАПАД НА ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИК

ЗАРАБОТИЛ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПОРАДИ НАПАД НА ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИК

На 20.08.2022 во 01.05 часот во Кочани од полициски службеници од Полициската станица Кочани бил лишен од слобода Е.М.(36) од Кочани поради тоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службено дејствије. По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок. ИЗВОР: Дневни билтени од МВР

ДВЕ ЛИЦА НАПАДНАЛЕ КОЧАНЧАНЕЦ И МУ ГИ ОДЗЕЛЕ ПАРИТЕ

ДВЕ ЛИЦА НАПАДНАЛЕ КОЧАНЧАНЕЦ И МУ ГИ ОДЗЕЛЕ ПАРИТЕ

На 16.07.2022 во 21.38 часот В.К.(58) од Кочани пријавила дека околу 21.00 часот во Кочани нејзиниот брат М.К.(64) бил физички нападнат од две лица од кои едниот го познавал и му одзеле пари. Се работи на расчистување на случајот. ИЗВОР: Дневни билтени од МВР

ПОРАДИ НАПАД НА МАЛОЛЕТНИЧКА ЛИШЕН ОД СЛОБОДА

ПОРАДИ НАПАД НА МАЛОЛЕТНИЧКА ЛИШЕН ОД СЛОБОДА

На 03.07.2022 во 16.45 часот во Кочани, полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода К.А.(46) од Кочани затоа што претходно физички нападнал малолетничка од Кочани, негова роднина. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок. ИЗВОР: Дневни билтени од СВР  Штип