Ознака: навивачи

КОЧАНЧАНИ  ПРЕДВОДНИЦИ  НА  МАКЕДОНСКИТЕ  НАВИВАЧИ  ВО  ДЕБРЕЦИН

КОЧАНЧАНИ ПРЕДВОДНИЦИ НА МАКЕДОНСКИТЕ НАВИВАЧИ ВО ДЕБРЕЦИН

До почетокот на Европското Првенство во ракомет останува уште малку повеќе од еден час. Нашата Репрезентација која во 18:00 часот го игра натпреварот против Словенија и овој пат нема да биде сама, напротив, ќе биде бодрена од голем број Македонски навивачи. Предводници на групата се нашите сограѓани, нашите Кочанчани  кои околу триесеттина заминаа во Дебрецин…