Ознака: пронаоѓање

МАЛОЛЕТНИЧКАТА КОЈА ИЗБЕГА ОД ЗГРИЖУВАЧКИ ДОМ Е ПРОНАЈДЕНА

МАЛОЛЕТНИЧКАТА КОЈА ИЗБЕГА ОД ЗГРИЖУВАЧКИ ДОМ Е ПРОНАЈДЕНА

На 06.02.2024 во 16.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Кочани ја пронашле и на претставници на Центарот за социјални работи Кочани ја предале Ј.А.(12), за која на 05.02.2024 во Полициската станица Кочани социјална работничка пријави дека се оддалечила од домот на нејзиното згрижувачко семејство. Соопштение  на  СВР  Штип КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ …

ПРИЈАВЕНАТА МАЛОЛЕТНИЧКА КОЈА СЕ ОДДАЛЕЧИЛА ОД СЕМЕЈНИОТ ДОМ ПРОНАЈДЕНА ОД НЕЈЗИНИОТ ТАТКО

ПРИЈАВЕНАТА МАЛОЛЕТНИЧКА КОЈА СЕ ОДДАЛЕЧИЛА ОД СЕМЕЈНИОТ ДОМ ПРОНАЈДЕНА ОД НЕЈЗИНИОТ ТАТКО

На 01.12.2023 во 09:15 часот во Полициската станица Кочани З.Н. (32) од Кочани пријавила дека на 27.11.2023 година од домот се оддалечила нејзината ќерка Б.Н. (13). Според пријавеното, набргу потоа, таа испратила порака на родителите да не ја бараат и дека ќе оди во странство. Малолетничката неколку пати досега се оддалечувала и враќала во семејниот…

ПРИЈАВИЛ ДЕКА ПРОНАШОЛ КОСКИ КАЈ НЕГОВИОТ СЕМЕЕН ДОМ ВО СЕЛО ГЛАВОВИЦА

ПРИЈАВИЛ ДЕКА ПРОНАШОЛ КОСКИ КАЈ НЕГОВИОТ СЕМЕЕН ДОМ ВО СЕЛО ГЛАВОВИЦА

На 22.07.2023 во 09.20 часот Т.С.(43) од Кочани пријавил дека околу 08.30 часот во село Главовица, во близина на неговата семејна куќа, пронашол коски. Од страна на увидна екипа од Полициската станица Кочани извршен бил увид, а по наредба на Јавен обвинител пронајдените коски се подигнати и предадени во Институтот за судска медицина Скопје за…