Ознака: сејмени

НАВИВАЧКАТА ГРУПА „СЕЈМЕНИ“ СЕ МОБИЛИЗИРА ПРЕД НАТПРЕВАРОТ СО „ОХРИД“

НАВИВАЧКАТА ГРУПА „СЕЈМЕНИ“ СЕ МОБИЛИЗИРА ПРЕД НАТПРЕВАРОТ СО „ОХРИД“

Иако се незадоволни од резултатите на „Осогово“ во првите четири кола кога се забележани и четири порази, сепак навивачката група „Сејмени“ не им свртуваат грб на нивните миленици, напротив како што истакнуваат тие повикуваат на масовна мобилизација за натпреварот од петтото кога во сабота на стадионот „Никола Мантов“ гостува екипата на „Охрид. Во Соопштението се…

„СЕЈМЕНИ“ ПОВИКУВААТ НА ПРОСЛАВА

„СЕЈМЕНИ“ ПОВИКУВААТ НА ПРОСЛАВА

Навивачката група „Сејмени“ дванаесеттиот играч на „Осогово“ повикува на заедничка прослава по повод денешната вест дека „Осогово“ од следната сезона ќе игра во Втората Фудбалска Лига. Како што е најавено прославата е закажана за во 23:00 часот во „Паркот на Револуцијата“ во Кочани. Аванти, аванти „Осогово“. НГ „Сејмени“ – Кочани КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И …

„СЕЈМЕНИ“ ОРГАНИЗИРАНО НА БАРАЖОТ

„СЕЈМЕНИ“ ОРГАНИЗИРАНО НА БАРАЖОТ

Навивачката група „Сејмени“ во Недела организираат патување за Скопје на бараж натпреварот против „Тетекс“ Зборното место е во 14:00 часот во „Паркот на Револуцијата“, а превозот е бесплатен. Се очекува и овој пат „Сејмени“ да бидат дванаесеттиот играч на „Осогово“. С.  Ивановски КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ  

„СЕЈМЕНИ“ И „ОСОГОВО“ ЗАЕДНИЧКИ ДО ПОБЕДАТА ВО  ЧЕШИНОВО

„СЕЈМЕНИ“ И „ОСОГОВО“ ЗАЕДНИЧКИ ДО ПОБЕДАТА ВО ЧЕШИНОВО

Навивачката Груша „Сејмени“ уште еднаш ја покажаа својата голема приврзаност кон „Осогово“. Група од дваесетина навивачи денес допатуваа во Чешиново за да му помогнат на нивниот миленик „Осогово“ да истрае во битката за шампионската титула. Навивањето беше на највисоко ниво освен во некои моменти кога поединци излегоа од матрицата за време на немилите настани на…