Ознака: сообраќајка

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА УЛИЦАТА „КЕЈ НА РЕВОЛУЦИЈАТА“

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА УЛИЦАТА „КЕЈ НА РЕВОЛУЦИЈАТА“

На 07.09.2023 во 17.05 часот било пријавено дека во Кочани на ул„Кеј на револуцијата“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу две патнички возила со кочански регистарски ознаки, „ауди“ управувано од Е.Р.(35) и „пасат“ управуван од Д.Г.(47), двајцата од Кочани. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот Д.Г., а со телесни повреди се здобиле С.Р.(30)…

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА КРУЖНИОТ КАЈ АТОМСКИТЕ ЗГРАДИ

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА КРУЖНИОТ КАЈ АТОМСКИТЕ ЗГРАДИ

Доцна синоќа нешто после 01:00 часот кај кружниот во близина на „Атомските згради“ се случила сообраќајна несреќа која за среќа поминала со материјална штета. Дознаваме дека лице кое возело патничко моторно возило Фиат „Панда“ со брзина поголема од пропишаната на излез од градот удрило во кружниот, а од силината на ударот ја пробил металната ограда…

ИЗЛЕТАЛ СО ВОЗИЛОТО ОД КОЛОВОЗОТ И СЕ ЗДОБИЛ СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ

ИЗЛЕТАЛ СО ВОЗИЛОТО ОД КОЛОВОЗОТ И СЕ ЗДОБИЛ СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ

На 26.07.2023 во 15.37 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на магистралниот пат Кочани-Штип, кај с.Тркање, кочанско, патничко возило ,,форд фокус“ со кочански регистарски ознаки, управувано од А.Т.(21) од с.Облешево, излетало надвор од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила А.Т., констатирани во Клиничката болница Штип. Извршен бил увид од увидна…

ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КАЈ СЕЛО ТРКАЊЕ, ТЕШКО ПОВРЕДЕН 19 ГОДИШЕН, МОТОЦИКЛИСТ

ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КАЈ СЕЛО ТРКАЊЕ, ТЕШКО ПОВРЕДЕН 19 ГОДИШЕН, МОТОЦИКЛИСТ

На 12.07.2023 во 21.50 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на патот Штип – Кочани, кај с.Тркање, кочанско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед со кочански регистарски ознаки, управуван од Д.С.(19) од с.Тркање и патничко возило „ауди“ со штипски регистарски ознаки, управувано од С.Ј.(19) од с.Крупиште- општина Карбинци. Во несреќата со тешки телесни…

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО КОЧАНИ, ОТКАКО ГО УДРИЛ ПЕШАКОТ ПОБЕГНАЛ СО ВОЗИЛОТО

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО КОЧАНИ, ОТКАКО ГО УДРИЛ ПЕШАКОТ ПОБЕГНАЛ СО ВОЗИЛОТО

На 07.07.2023 во 13.33 часот во Полициска станица Кочани е пријавено дека на ул.,,Тодосија Паунов“ во Кочани, товарно возило ,,форд транзит“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.К.(32) од с.Три чешми, штипско, удрило во пешакот В.Ш.(69) од Кочани и го напуштило местото, но подоцна Ј.К. е пронајден и лишен од слобода. Во несреќата пешакот В.Ш….

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА: ПАТНИЧКО ВОЗИЛО УДРИЛО ВО ПЕШАК

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА: ПАТНИЧКО ВОЗИЛО УДРИЛО ВО ПЕШАК

На 04.07.2023 во 09.36 часот било пријавено дека во Кочани на ул.„Маршал Тито“, патничко возило „мерцедес“ со бугарски национални ознаки, управувано од Ж.А.(76) од с.Соколарци, удрило во пешакот К.Ј.(54) од с.Кучичино. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила К.Ј., констатирани во Клиничката болница Штип. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кочани….

ПРИ ПАД ОД МОТОЦИКЛ СЕ ЗДОБИЛ СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ

ПРИ ПАД ОД МОТОЦИКЛ СЕ ЗДОБИЛ СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ

На 21.05.2023 во 15.35 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на ул.„Лазо Стоименов“, И.С.(32) од Кочани, управувајќи мотоцикл „кимко“ со штипски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот. По несреќата, И.С. бил пренесен во Општа болница Кочани, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото извршила екипа од Полициска станица…

ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ТЕШКО ПОВРЕДЕН КОЧАНЧАНЕЦ, ЕДНО ЛИЦЕ ПОЧИНАЛО НА МЕСТОТО НА НЕСРЕЌАТА

ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ТЕШКО ПОВРЕДЕН КОЧАНЧАНЕЦ, ЕДНО ЛИЦЕ ПОЧИНАЛО НА МЕСТОТО НА НЕСРЕЌАТА

На 13.05.2023 околу 18.30 часот на магистралниот пат A4 Струмица-Радовиш кај с.Владевци, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „шевролет спарк“ со струмички регистарски ознаки, управувано од В.Т.(18) од с.Сушево, струмичко и мотоцикл „кавасаки“ со кочански регистарски ознаки, управуван од С.К.(58) од Кочани. На местото на несреќата починала сопатничката на мотоциклот Р.К.(44) од с.Градец, виничко,…

СЕ ЗДОБИЛ СО ПОВРЕДИ ОТКАКО ИЗЛЕТАЛ ОД КОЛОВОЗОТ  И УДРИЛ ВО ПАРКИРАНО ВОЗИЛО

СЕ ЗДОБИЛ СО ПОВРЕДИ ОТКАКО ИЗЛЕТАЛ ОД КОЛОВОЗОТ И УДРИЛ ВО ПАРКИРАНО ВОЗИЛО

На 08.05.2023 во 07.50 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека на магистралниот пат Делчево-Кочани, кај с.Истибања, виничко, патничко моторно возило „ауди“ со кочански регистарски ознаки, управувано од С.А.(34) од Кочани, излетало од коловозот и удрило во паркирано патничко моторно возило „мазда“ со винички регистарски ознаки. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил…

ИЗЛЕТАЛ ОД ПАТОТ И СЕ ЗДОБИЛ СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ

ИЗЛЕТАЛ ОД ПАТОТ И СЕ ЗДОБИЛ СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ

На 07.05.2023 околу 01.35 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на регионалниот пат Зрновци – Кочани, на крстосница „Компосара“, патничко возило „Фиат“ без регистарски ознаки, управувано од Д.А.(21) од с.Грдовци, излетало од патот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот Д.А., констатирани во Општа болница Кочани. Увид на местото извршила екипа…